Designteka

wydarzenia

Nagrody MAKE ME! 2010 rozdane!

15.10.2010

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu make me! 2010.

Główną nagrodę w konkursie „make me!” 2010 w wysokości 20 000 zł otrzymał Poliszdizajn: Kamila Niedzwiedzka i Nikodem Szpunar za projekt Lampa Komar. Nagrodę wręczyła Agnieszka Jacobson-Cielecka – kurator Programu Głównego festiwalu.

Lampa „Komar” przeznaczona jest głównie do niewielkich wnętrz, które pełnią funkcję zarówno sypialni, jadalni, jak i pokoju do pracy. Jest to alternatywa dla dużych i ciężkich lamp stojących. Przedmiot jest lekki i jednocześnie stabilny, ponadto łatwy do przewiezienia. Dzięki ruchomej konstrukcji klosza, lampa może dawać rozproszone, łagodne światło lub światło kierunkowe. Elementy lampy tworzą zintegrowaną całość.

fot. Nikodem Szpunar

fot. Nikodem Szpunar

fot. Nikodem Szpunar

Przedstawiamy laureatów nagród dodatkowych:

Nagrodę od firmy RADO za fuzję nowoczesnych materiałów i design – zegarek o wartości 8 000 zł – otrzymał Emmanuel Gardin za projekt Recto Verso. Nagrodę wręczył Marek Lis – Brand Manager marki Rado w Polsce.

Półka Recto Verso, będąca wynikiem badań nad elastycznością materiałów i siłą nośną oraz dążenia do budowania trójwymiarowych elementów z płaskich płyt, może być stosowana w nieskończonej liczbie kombinacji w celu utworzenia całych bibliotek naściennych. Półka ma nośność 30 kg, jest wytrzymała i estetyczna, a do tego rozwija kreatywność użytkowników, zachęcając ich do wprowadzania w swoim otoczeniu zmian i stymulując wyobraźnię. www.krizalidstudio.com

fot. G. Ozer

Nagrodę od firmy VOX – staż w Dziale Rozwoju Meble VOX – otrzymali Filip Wcisło & Katarzyna Bukowska-Wcisło za projekt SpaghettiMonster. Nagrodę wręczyła Monika Tokarska – Pełnomocnik ds. PR i Mediów, Meble Vox.

Jest to przybornik biurkowy na długopisy. Materiał z jakiego został wykonany jest w 100% materiałem odpadowym poprodukcyjnym. Do wyprodukowania SpaghettiMonstera potrzebne są niewielkie ilości energii i surowca, jest to produkt ekologiczny.

Każdy SpaghettiMonster jest niepowtarzalny. Jego kształt, kolor i forma nadawane są indywidualnie podczas produkcji. Nie ma dwóch takich samych Potworów. Właśnie dzięki materiałowi przyjemnemu w dotyku o lekko gumowatej aksamitnej strukturze nabiera on dodatkowych walorów, działając czasem jak odstresowująca gumowa piłeczka, w którą można wbijać kolejne długopisy, ołówki. Gdy SpaghettiMonster nie jest aktualnie naszpikowany żadnymi przyborami, można go swobodnie gnieść, rozciągać i skręcać a on zawsze wróci do formy w jakiej był przed zemstą właściciela.

fot. Katarzyna Bukowska-Wcisło

fot. Katarzyna Bukowska-Wcisło

fot. Katarzyna Bukowska-Wcisło

Nagrodę od firm Noti i Balma – staż w Firmie Noti – otrzymała Magdalena Karasińska za projekt Stolik Moso. Nagrodę wręczył Ryszard Balcerkiewicz – właściciel Firmy Noti.

Jest to stolik do samodzielnego montażu, który można złożyć bez użycia narzędzi. Mebel składa się jedynie z blatu i 3 nóg wykonanych z dwustronnie laminowanej płyty MDF. Mebel został zaprojektowany z myślą o młodych ludziach, którzy często zmieniają miejsce zamieszkania i potrzebują przedmiotów, które będą tanie, łatwe do transportu i montażu.

Nagrodę od redakcji Elle Decoration – materiał poświęcony laureatowi w magazynie – otrzymali Aleksandra Pięta & Piotr Wiśniewski za projekt Smaki Podhalańskie. Nagrodę wręczyła Małgorzata Szczepańska – redaktor naczelna Elle Decoration.

Smaki Podhalańskie powstały z myślą o osobach, które poszukują smacznej, tradycyjnej, pozbawionej chemii i konserwantów żywności.
System opakowań na podhalańskie produkty kulinarne powstał w oparciu o rzetelną wiedzę o tradycjach Podhala. Opakowania na różnego typu sery (oscypek, bryndza, warkocze podhalańskie), mleko, masło, pieczywo, miód czy konfitury ujmują swoją prostotą i elegancją, spełniając przy tym wszystkie normy istotne dla pakowania żywności. Smaki Podhalańskie w warstwie (formie) graficznej nawiązują do stylistyki zdobnictwa tego regionu. Poszczególne grupy produktów oznaczone są odrębnymi kodami kolorystycznymi.

Nagrodę Domosfery – prezentacja laureata na łamach portalu domosfera.pl – otrzymali Filip Wcisło & Katarzyna Bukowska-Wcisło za projekt SpaghettiMonster. Nagrodę wręczyła Marta Lubaszewska – redaktor naczelna portalu domosfera.pl.

Nagrodę od firmy Rosenthal za innowację i kreatywność – kubki Rosenthal z kolekcji Ego Karla Lagerfelda – otrzymała Wiktoria Gołębiewicz za projekt Drop – nalewaczka dla osób starszych. Nagrodę wręczyła Agnieszka Sumelka – dyrektor marketingu Rosenthal Polska.

Drop – to urządzenie wspomagające nalewanie płynów z butelek do innych naczyń służących do picia. Jego działanie polega na przeniesieniu siły nacisku butelki oraz wsparciu jej w miejscu owalnego wycięcia, co pozwala uniknąć problemu rozlewania płynu oraz znacznie odciąża ręce. Butelka może stać na stałe oparta na stojaku bez obawy jej przewrócenia, a do ponownego nalania wystarczy tylko podnieść jej tył. Forma “nalewaczki” pozwala na umieszczenie dowolnego rozmiaru oraz wysokości szklanki, kubka lub filiżanki tak, aby płyn nalewany w nawet w szybkim tempie nie wylał się poza krawędzie naczynia.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w przyszłej edycji.

Więcej na www.lodzdesign.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas