Designteka

wnętrza, miejsca

Niezwykłe Miejsce

09.09.2016

W warszawskim Porcie Czerniakowskim przycumowane jest Miejsce, w którym można zamoczyć stopy w wodzie przy lampce wina, kibicować graczom kajakpolo przy kawie, odwiedzić wystawę fotografii, podglądać zawody w wakebordzie, łowić ryby, słuchać koncertu… możliwości jest wiele.

Projekt powstał na zlecenie trójki wspólników, chcących stworzyć przestrzeń dla swoich upodobań – zamiłowania do dobrej kuchni, podróży i wody. Pływająca restauracja połączona z klubem podróżniczym stanowią wynikową ich pasji.

Kontenery morskie posadowione na pływakach cumują w basenie Portu Czerniakowskiego na warszawskim Mokotowie. Miejsce jest obiektem całorocznym, warto odwiedzić je także chłodniejszą porą roku. Brzeg Portu nie tylko w wiosennej zieleni i letnim słońcu wygląda doskonale. Jesienne mgły i skuta lodem woda Portu prezentuje się równie dobrze – szczególnie z perspektywy fotela przy kominku.

Otaczający krajobraz stał się głównym atutem i elementem wystroju wnętrz, którego forma i kolorystyka zostały zredukowane do niezbędnego minimum. Widok za oknem gra pierwsze skrzypce.

Elementy wyposażenia wnętrz nawiązują do motywu przewodniego Miejsca – podróży i architektury – kontenerów morskich. To nie miała być modna restauracja, raczej przestrzeń do spotkań. Stąd charakter wnętrza nawiązuje bardziej do osiedlowych świetlic niż warszawskich restauracji.

Budowa ruszyła wiosną 2014 roku. Ze względu na nietypowy charakter przedsięwzięcia dopiero pod koniec 2015 roku Miejsce otworzyło się – początkowo testowo – dla znajomych. Wiosną 2016 roku było gotowe do otwarcia. Od tej chwili gości i będzie gościć amatorów dobrej kuchni, podróży, pięknych widoków za oknem i nie tylko.

KLIENT: Miejsce

LOKALIZACJA: Warszawa, Mokotów

POWIERZCHNIA: 140m2

AUTOR: Anna Wręga – ONTO (www.ontostudio.pl)

ARCHITEKTURA: Marcin Subda

FOTO: Miejsce

STATUS: zrealizowany

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas