Designteka

wnętrza

Niezwykłe przedszkole

01.07.2016

Przedszkole Mega Mocni w Gdańsku zaprojektowali: Karolina Golec i Radosław Czerniejewski z Pracowni CGL, która specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni dla dzieci. Pracownia realizuje projekty w całej Polsce. Projekt wnętrza przedszkola Mega Mocni zakładał stworzenie inspirującej przestrzeni, odnoszącej się w abstrakcyjny sposób do naukowego profilu placówki, wykorzystując w tym celu charakterystyczne motywy graficzne i bajkowe ilustracje.

Wnętrza kształtowane były w oparciu o proste bryły geometryczne oraz brak stereotypowych i infantylnych dekoracji dziecięcych. Kolorystyka wnętrza sprowadzona została wyłącznie do bieli, głębokiego błękitu i czerwonych akcentów, ocieplonych dużą ilością drewna. Stworzone przez to zostało tło do działań i aktywności dziecięcych, wprowadzających do wnętrza dynamikę i dodatkowe barwy. Sześcioboczne motywy, będące wynikiem inspiracji wzorami chemicznymi, posłużyły do stworzenia funkcjonalnych elementów wyposażenia wnętrza, tj. wnęki na zabawki, stoliki, modułowe dywany, czy podwieszane relingi do zwieszania dekoracji i papierowych prac dzieci.

Charakterystycznymi miejscami w salach dla dzieci są czerwone domki przeznaczone do zabawy, wyposażone w materace, ścianę tablicową oraz drabinki. Istotnym miejscem w przedszkolu stała się strefa wejścia, posiadająca intrygujące dla dzieci miejsca do siedzenia i zabawy, ukryte w ścianie szatni.

W projekcie przedszkola kluczowa jest identyfikacja wizualna wnętrza, która tworzy interesujący efekt graficzny, ale przede wszystkim ułatwia poruszanie się po przedszkolu.

Więcej na www.pracowniacgl.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas