Designteka

miejsca

Niezwykły Boutique Hotel

31.01.2010

Jedno z najbardziej niezwykłych miejsc wartych „Poznania” można odnaleźć poza granicami miasta.

W sercu Wielkopolskiego Parku Narodowego powstał czterogwiazdkowy boutique hotel, HOT_elarnia **** Hotel & SPA. Elegancja oraz nowoczesna forma ekspozycji sprawiają, iż jest to miejsce, którego nie można zakwalifikować jako standardową noclegownie, czy też ośrodek odnowy biologicznej. Koncept Boutique hotel jest nowym pojęciem na polskim rynku. Ambicja prowadzących tego typu hotele nie jest bynajmniej konkurowanie z mocarstwami hotelarstwa. Boutique hotel to obiekt o mniejszej ilości miejsc, wyróżniający się indywidualnym i rozpoznawalnym charakterem.

hot3

HOT_elarnia**** jest miejscem o wyjątkowej architekturze, zaprojektowanym z wielką miłością do nowoczesnego designu, które dzięki swojej niepowtarzalnej estetyce samo w sobie staje się dziełem sztuki.

Bartosz Konieczny – architekt, niekonwencjonalnie łączy polskie tradycje z nowatorskimi inspiracjami. Zewnętrzny klimat podkreśla urodę otaczającej natury. Reprezentacyjna droga skrajem lasu prowadzi do urokliwego budynku, którego pobielane ściany okala cokół z kamienia polnego, a dach pokrywa gruba warstwa złocistej strzechy. Wpływu staropolskiej tradycji nie odnajdziemy po przekroczeniu progów hotelu.

hot2

Wyposażenie wnętrz jest odzwierciedleniem pasji i upodobań artystycznych twórcy obiektu. Wielbiciele nowoczesnego wzornictwa odnajdą tu wiele mebli i przedmiotów zaprojektowanych przez światowej klasy projektantów. Tuż po przekroczeniu progów HOT_elarni**** wzrok ucieszy New Design Fabia Novembre i Marcela Wandersa, a w pokoiach zaskakują niebanalne akcenty Philippe Starcka. Na co warto zwrócić uwagę to fakt, iż pokojom w HOT_elarni**** nie nadano numerów. Goście odnajdują je kierując się kolorową mapą utkaną w dywanie. Każdy z oferowanych pokoi jest unikalnym dziełem sztuki: urzeka barwą, kształtem, indywidualną aranżacją, jak również doskonałym zagospodarowaniem przestrzeni. 13 luksusowych pokoi idealnie wpisuje się w koncepcje boutique hotelu zapewniając gościom wysoki standard, idealne warunki relaksu oraz niepowtarzalny styl. HOT_elarnia**** Hotel & SPA jest doskonałym miejscem dla ludzi będących w stanie docenić piękno otoczenia, barw i smaków.

hot1

Nie tylko otoczenie HOT_elarni****, ale również jej wnętrza przyczyniają się do regeneracji ciała i ducha. Goście HOT_elarni**** tuż po przekroczeniu progu, wkraczają jakby w inną rzeczywistość, zachęcającą do przyjęcia koncepcji SLOW LIFE.

Architektura jest dla Bartosza Koniecznego magią która pozwala spełniać marzenia.

W pracy przy HOT_elarni**** pozwolił on na romans pomiędzy tradycjami architektonicznymi, a inspiracjami New Design’u.

W swojej pracy architekt nie kieruje się trendami, pozwalając by jego sztuka przybierała różne formy. Chętnie testuje możliwości poszczególnych materiałów łącząc szkło, metal, drewno i beton tworząc projekty, które zmuszają wzrok, by się zatrzymał na dłużej. Bartoszowi zależy na tym by jego wnętrza oddziaływały na wszystkie zmysły, co bez wątpienia do tej pory wyśmienicie mu się udawało. Goście hotelowi zainspirowani oryginalnością wnętrz HOT_elarni**** pragną często przenosić podpatrzone pomysły do własnych czterech kątów.

Kolejna oryginalna niespodzianka to same pokoje, którym nie nadano numerków. Goście odnajdują swój pokój kierując się kolorową mapą utkaną w dywanie. Każdy z oferowanych pokoi jest unikalny: urzeka barwą, kształtem, indywidualną aranżacją i doskonałym zagospodarowaniem przestrzeni.

Właściciele HOT_elarni**** żartują, że dodatkowo jest to znakomity trick marketingowy, gdyż chęć poznania każdego z wnętrz i jego unikalności zachęca gości do częstych powrotów, za każdym razem oczywiście do innego pokoju.

Źródło i zdjęcia: www.hotelarnia.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas