Designteka

wydarzenia

Noti retrospektywnie

04.02.2015

“10 lat Noti – wystawa jubileuszowa” – to tytuł projektu przygotowanego na Arenę Design przez markę Noti, która w tym roku świętuje dekadę istnienia na polskim rynku. Zobaczymy meble wszystkich polskich projektantów współpracujących z marką. W dniu otwarcia Areny Design (17.02) o godz. 14.30 odbędzie się wernisaż wystawy, a przy nim okazja do spotkania z twórcami marki i projektantami.

Noti od pierwszego projektu konsekwentnie realizuje hasło “Po pierwsze design”. Pracując z najlepszymi polskimi projektantami, a także studentami szkół projektowych współtworzy historię polskiego wzornictwa. Meble Noti nagradzane są w licznych konkursach m.in. dwukrotnie wyróżnione Red Dot Design Awards i pokazywane na licznych wystawach designu w Polsce i za granicą.

- Każdy z projektantów, z którym współpracujemy to indywidualista, jednak udało nam się przez te 10 lat stworzyć pewien kod stylistyczny, rozpoznawalny i dla nas charakterystyczny. Projekty łączy filozofia marki oparta na innowacji. To trudna droga, ponieważ produkt trafia na rynek, który często nie jest na niego przygotowany – mówi prezes Noti Ryszard Balcerkiewicz.

- Bibik Loft, to nasze — NOTI i moje — z pewnością „największe” wspólne dzieło. Sądzę, że ze względu nie tylko na skalę czyli gabaryty, ale także konieczność zastosowania zaawansowanych mechanizmów, a do tego ograniczoną grupę docelową rzecz chyba nie do zrealizowania z inną fabryką w Polsce…

NOTI to sprawnie zorganizowany i zarządzany biznes, ale także zespołowa przygoda w najlepszym, bo zaangażowanym jak nikt w każdy projekt towarzystwie. Jestem szczęśliwa, że za sprawą rodziny sof Bibik, drugiego życia sof Meltemi, wyróżnionego red dot award krzesła Comma, a ostatnio krzeseł Pan i Pani SU oraz sofy LCD stała się także i moim osobistym udziałem. NOTI…Po pierwsze design! Po drugie 100 lat! – Renata Kalarus, projektantka, właścicielka studia Metaforma.

- Współpraca z NOTI, a właściwie zaproszenie do tej współpracy było dla mnie i myślę, że też dla projektantów, z którymi współpracuję, sporym stresem, ale z drugiej strony było jak znak jakości naszej pracy. Super znaleźć się w gronie najlepszych polskich projektantów. Sporym zaskoczeniem okazał się też sposób współpracy – dużo wolności i ogromne zaufanie – mówi Mikołaj Wierszyłłowski, projektant, właściciel pracowni Wierszyłlowscy i Projektanci.

Na Arenie Design (17- 20 lutego) zobaczymy wystawę “10 lat Noti – wystawa jubileuszowa”, której kuratorem jest Piotr Kuchciński. Będzie to kompozycja mebli wszystkich polskich projektantów współpracujących z marką. Wystawa ma charakter retrospektywny. Zobaczymy projekty mające największe znaczenie w rozwoju firmy od tych najwcześniejszych po najnowsze: Estino proj. Jerzy Langier (2004), Mula proj. Piotr Kuchciński (2004), Slim proj. Grzegorz Niwiński i Jerzy Porębski (2005), Bibik proj. Renata Kalarus (2006), Rosco proj. Piotr Kuchciński (2006), Linar proj. zespół projektowy Noti (2007), Flai proj. Małgorzata Bronikowska (2007), Comfee proj. Anna Hrecka (2007), Termo proj. Tomek Rygalik (2008), Comma proj. Renata Kalarus (2009), Mishell proj. Piotr Kuchciński (2009), King proj. Piotr Kuchciński (2010), Plum proj. Tomasz Augustyniak (2010), Stone proj. Tomasz Augustyniak (2011), Bouli proj. UAP (2011), Trefl proj. Piotr Kuchciński (2012), Compli proj. Piotr Kuchciński (2012), Mr&Mrs Su proj. Renata Kalarus (2012), Hussar proj. Dorota Koziara (2012), Teddy Bear proj. Wierszyłłowski i Projektanci (2013), Clapp proj. Piotr Kuchciński (2013).

Wernisaż wystawy będzie wyjątkową okazją do spotkania z twórcami marki i projektantami (17.02 o godz. 14.30). Z kolei wieczorem tego samego dnia odbędzie się impreza jubileuszowa, start o godz. 21.00 w klubie Meskalina, Stary Rynek 6 (obowiązują zaproszenia).

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas