Designteka

wnętrza, wydarzenia

Nowa ekspozycja Hansgrohe i Duravit

16.04.2011

7 kwietnia 2011 roku w warszawskim salonie firmy Internity S.A. otwarta została nowa ekspozycja Hansgrohe oraz Duravit. Ekspozycję zaprojektowali Sotyrys i Aleksander Pantopulos z krakowskiego Digital Effect Design Studio.

Projekt showroomu odchodzi od konstruowania przestrzeni w oparciu o określone, zamknięte wnętrza wystawowe. Projektanci zaproponowali zintegrowaną strefę wellness, w której płynnie przenikają się koncepty rożnych kolekcji łazienkowych.

Motywem przewodnim i tłem dla całego projektu jest podświetlona szklana ściana, przez którą widzimy ruchome cienie kąpiących się postaci. W jej sąsiedztwie projektanci umieścili ascetyczną kolekcję Philippa Starcka.

Środek wnętrza przecina biały przeszklony podest, stanowiący oś rozmieszczenia kolejnych kolekcji łazienkowych. Pośrodku zlokalizowane są warianty przestrzeni kąpielowej i wellness, strefy toaletowe rozmieszczono dookoła centralnej osi.

Przeciwwagą dla kolekcji Starcka jest biała minimalistyczna PuraVida znajdująca się na drugim końcu showroomu. Dla spotęgowania wrażenia ta część ekspozycji zbudowana jest z bieli i szkła matowego.

Wyodrębnienie funkcji i kolekcji zostało podkreślone jedynie poprzez różnicę wysokości – podestu i szklanych transparentnych ścian, które w umowny sposób wydzielają przestrzeń. Wyraźnie wyodrębniona została jedynie przestrzeń dedykowana dla spotkań architektów z klientami.

Projekt architektura: Sotyrys & Aleksander Pantopulos – Digital Effect Design Studio

Konstrukcja Przemek Porębski i Krzysztof Starzyk – Alutech

Projekt oświetlenia: Sotyrys Pantopulos

Zdjęcia: Paweł Ulatowski

Więcej na:

www.hansgrohe.pl

www.duravit.pl

www.internitysa.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas