Designteka

wydarzenia

Nowa kolekcja Comforty

04.12.2011

Koncepcja kolekcji wyrasta z idei uniwersalnego i ponadczasowego designu. Jest wynikiem poszukiwań nowych typologii produktów, jak również przełomowych zastosowań materiałów.

W najnowszej ofercie Comforty znalazły się meble tapicerowane projektowane przez uznane na świecie grono międzynarodowych projektantów: Tomka Rygalika, Tomasza Augustyniaka, Philippe Nigro, Lucidi Pevere i Anderssen&Voll.

W kolekcji znalazły się także nowe modele stołów, lamp oraz stolików w bogatej palecie wykończeń i rozmiarów. Uwagę zwraca najnowszy, nieprezentowany dotąd produkt Tomasza Augustyniaka – sofa Sinus, a także rodzina lekkich, wszechstronnych foteli Moris i stolików Standard, zaprojektowanych przez Tomka Rygalika. Pośród nowych produktów miłośnicy designu znajdą sofy wywodzące się z konkursu Comforty Future Classics, a także lampę Genotyp autorstwa Tomka Rgalika, która jest jedną wizytówek polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

fotel Moris, Tomasz Rygalik

fotel Moris, proj. Tomek Rygalik

fotel Moris, proj. Tomek Rygalik

sofa Sinus, proj. Tomasz Augustyniak

sofa Sinus, proj. Tomasz Augustyniak

Różnorodną ofertę, kierowaną zarówno do wnętrz domowych jak i przestrzeni publicznych, wyróżnia doskonała jakość wykonania i dbałość o detal. Cechą szczególną nowych produktów Comforty jest niestandardowe zastosowanie materiałów, jak chociażby beton, czy Corian® oraz przemyślane i zaskakujące rozwiązania konstrukcyjne. Produkty tapicerowane dopełnia kolekcja wybranych akcesoriów wyposażenia wnętrz. Wśród nich ikona wzornictwa skandynawskiego – misa Krenit, której produkcję wznowiła niedawno marka Normann Copenhagen, a dzięki Comforty, stała się dostępna także w Polsce.

Tomek Rygalik o najnowszej kolekcji Comforty:

- Kolekcja wprowadza nowe typologie sof. Znalazło się w niej odwołanie do ikonicznego designu lat 60 oraz bardzo współczesne myślenie o konstrukcji i funkcji. Zaproponujemy tkaniny w starannie dobranych barwach oraz najwyższej jakości, szlachetne, naturalnie garbowane skóry anilinowe. Naszą ofertę kontraktową wzbogaciliśmy też o wełny duńskiej marki Kvadrat. W kolekcji pojawiają się nowe forniry. Aktualnie Comforty koncentruje się na tworzeniu ponadczasowych, zaawansowanych technologicznie mebli, które cechują się trwałością i optymalnym zastosowaniem surowców. Dlatego nasze produkty rozwijamy z myślą zarówno o wnętrzach domowych jak i przestrzeniach publicznych – powiedział Tomek Rygalik, dyrektor artystyczny Comforty.

Zdjęcia: Ernest Wińczyk

Więcej na www.comforty.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas