Designteka

wydarzenia

Nowe wzory Muraspec

22.09.2015

17 września licznie przybyli do warszawskiego Instytutu Wzornictwa Przemysłowego goście mieli okazję świętować osiemnastą rocznicę obecności tego renomowanego producenta tapet na polskim rynku. Najlepszym urodzinowym prezentem okazały się nowe, intrygujące wzory tapet zaprojektowane przez uczestników niedawno ogłoszonego przez firmę konkursu.

Ponad 200 osób przybyło na ul. Świętojerską, by świętować urodziny jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek tapet na świecie. Muraspec wywodzi się z Wielkiej Brytanii, a jego specjalnością są tapety do wnętrz publicznych: hoteli,restauracji, biur. Nie oznacza to oczywiście, ze nie możemy zastosować ich w domach czy mieszkaniach – po prostu zawsze możemy być pewni, że spełniają najwyższe wymogi stawiane wyposażeniu wnętrz kontraktowych.

Architektów,projektantów, współpracowników firmy i przedstawicieli mediów powitali Barbara i Piotr Łukasiak, kadra zarządzająca Muraspec Polska. Następnie głos zabrał Martin Jansen, który krótko opowiedział o ważnych wydarzeniach z życia Muraspec – uruchomieniu nowej linii technologicznej do laminowania oraz o przejęciu belgijskiej marki Calcutta.

Urodzinowa impreza utrzymana w stylu garden party, rozpoczęła się od występu młodej, utalentowanej piosenkarki, Kingi Zielskiej – kilka popularnych standardów muzycznych wprawiło gości w znakomity nastrój. Jednak spotkanie było też okazją do nieco poważniejszych spraw, a mianowicie do rozstrzygnięcia urodzinowego konkursu Muraspec. Jego tematem – zgodnie ze specyfiką marki – było zaprojektowanie tapety do wnętrza publicznego, tapety pomyślanej w taki sposób, by pokryta nią ściana stała się kluczowym elementem wnętrza. Jurorzy brali pod uwagę zgodność z trendami, innowacyjność, szerokie możliwości zastosowania danego wzoru, jego uniwersalność i atrakcyjność rynkową. Jak świadczył krótki filmowy reportaż z obrad jury – jurorów zaskoczyła liczba i wysoki poziom nadesłanych prac, a zwłaszcza świeże i odważne podejście do tematu tapetowych wzorów. Nie obyło się bez dyskusji i zróżnicowanych ocen, ale co do najlepszych, nagrodzonych prac jury było wyjątkowo zgodne.

Laureatów przedstawiła przewodnicząca konkursowego jury, dziennikarka i blogerka, Ewa Mierzejewska. Wyróżnienia za swoje projekty otrzymali Paweł Grzelak, Michalina Lenarcik, Wiktoria Nowak, Joanna Ochota oraz duet Iwona Szymańska i Łukasz Góral. Drugą nagrodę zdobyła Olga Cytowska – jej tapeta z oryginalnym wzorem, zainspirowanym kształtami źdźbeł trawy zostanie wdrożona do produkcji i będzie sprzedawana na polskim rynku. Natomiast na międzynarodową sprzedaż i promocję może liczyć wzór stworzony przez Barbarę Barnat i Bartłomieja Lwa. Nagrodzona pierwszą nagrodą tapeta to przyciągający wzrok, przestrzenny motyw, inspirowany połyskliwym brokatem. Jurorów zachwycił swoją uniwersalnością i charakterem zmieniającym się zależnie od wersji kolorystycznej.

 

Kolejnym punktem programu była prezentacja znanego designera Roberta Majkuta, który w żartobliwy sposób nawiązał do urodzin firmy i zabrał słuchaczy w krótką podróż w czasie do roku 1997. Opowiedział także o swoich, realizowanych wspólnie z Muraspecprojektach: wnętrzach Noble Banku, Multikina Złote Tarasy i biur PKO Private Banking. Na zakończenie zaś wskazał trendy, które w najbliższej przyszłości będą kształtować wzornictwo tapet, takie jak customizacja, trójwymiarowość, interaktywność oraz aktywność (np. biologiczna lub elektryczna).

Goście Muraspec otrzymali też szczególne upominki – specjalne herbaciane mieszanki, skomponowane przez kreatorkę marki Herba Thea, Katarzynę Kochańską. Tak oto ukłon w stronę brytyjskiej tradycji zamknął oficjalną część urodzinowego wieczoru, a goście mogli spróbować wreszcie imponującego urodzinowego tortu.

fot. Lidia Skuza

Wieczór zorganizowała agencja OKK! (www.olgakk.pl), a spotkanie poprowadziła Olga Kisiel-Konopka.

Więcej na www.muraspec.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas