Designteka

wnętrza

Nowości od Noti

08.08.2016

Noti wprowadza nowe krzesła Linar Plus i poszerza kolekcje sof LCD.

Kolekcja krzeseł LINAR PLUS to nowa interpretacja krzeseł LINAR z 2007 roku autorstwa Piotra Kuchcińskiego. Projektant zachował charakterystyczną płynną linię połączenia siedziska z oparciem krzesła. Przekształcił natomiast kontur oparcia, dodał siedzisko ze sklejki oraz tapicerowaną nakładkę. Linar Plus oparty jest na kilku różnych podstawach: drewnianej bukowej lub jesionowej, metalowej malowane proszkowo czy też w wersji biurowej na kółkach. Model krzesła ze sklejki bukowej może być wyklejony miękkim siedziskiem – najwyższej jakości wełnianym filcem WALTZ o dużej gramaturze i odpowiadającej na trendy palecie kolorystycznej od jednobarwnych, mocno nasyconych po melanżowo-pastelowe odcienie. Odpowiednie parametry filcu pozwalają na zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej. LINAR PLUS uzupełnią aranżację przestrzeniach mieszkalnych, biurowych, jak i obiektów publicznych, zwłaszcza restauracjach i kawiarniach. Nie bez znaczenia jest tu możliwość sztaplowania krzeseł (w wersji na płozach oraz nogach-rurkach).

Z kolei kolekcja sof wypoczynkowych LCD zaprojektowana przez Renatę Kalarus ponad cztery lata temu to jeden z najczęściej wybieranych modeli siedzisk w portfolio marki Noti przeznaczonych do wyposażenia loftów, hoteli i obiektów przestrzeni publicznej. Kolekcja charakteryzuje się ultra smukłą sylwetką. Ascetycznie proste siedzisko osadzone zostało na charakterystycznych ustawionych pod kątem metalowych płozach tworząc wizualnie lekką, geometryczną formę. Do tej pory w skład kolekcji wchodziły fotel oraz sofy 2-, 3- i 4-osobowe z systemem stopniowego odchylania oparcia, dzięki, któremu mebel może służyć nie tylko do siedzenia, ale także leżenia i okazyjnego spania. Teraz, głównie z myślą o domach mieszkalnych i wybranych obiektach przestrzeni publicznej, do kolekcji doprojektowane zostały mniejsze gabarytowo sofy 2- i 3-osobowe bez mechanizmu rozkładania. Wszystkie modele kolekcji można uzupełnić zaprojektowanymi do kolekcji różnymi rodzajami poduch.

Piotr Kuchciński dla NOTI

Piotr Kuchciński od 2005 roku współtworzy wizerunek marki NOTI – jego projekty otrzymały wiele prestiżowych nagród, w tym aż dwukrotnie nagrodę Red Dot Design Award (w 2013 r. za stolik H2 dla marki BALMA i w 2014 r. za sofę CLAPP dla marki NOTI). W 2012 roku został laureatem nagrody specjalnej Prezesa IWP dla najlepszego polskiego projektanta. Jest autorem wielu kolekcji mebli dla marki: ALTER, BLOC, CLAPP, KING, MANTA, MISHELL, MULA, ORIGONO, QUEEN, ROSCO, TRITOS.

Renata Kalarus – ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Form Przemysłowych. Otrzymała również stypendium w Akademii Sztuk Pięknych w Ljubljanie (Słowenia). Dla NOTI zaprojektowała różnorodną pod względem funkcjonalnym kolekcję sof BIBIK, sofy MELTEMI, wersalkę LCD, krzesło COMMA, nagrodzone wyróżnieniem RED DOT w 2009 roku oraz krzesła Mr&Mrs. SU. Prowadzi własne studio Metaforma oraz kawiarnię Metaforma Cafe.

Noti na targach Orgatec 2016

W tegorocznej edycji targów Orgatec w Kolonii trwających od 25 do 29 października NOTI przygotowuje międzynarodową premierę konceptu mebli akustycznych projektowanych we współpracy z Tomkiem Rygalikiem.

Gdzie nas znaleźć? Koelnmesse GmbH, Messeplatz 1, 50679 Cologne, Germany, Hala 11.2 , stoisko A-059-B-058.

Więcej na www.noti.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas