Designteka

wnętrza

Nowości od TON

28.01.2016

TON rozpoczął rok trzema nowościami!

TON pokazał pierwszą część nowości zaplanowanych na ten rok, na targach IMM w Kolonii. Krzesło i fotel Moon, stół Trapez i stoliki na centralnej nodze Hexagon można było obejrzeć od 18-go do 24-go stycznia na stoisku B20 C21 w hali 11.1

Tegoroczną prezentację TON na targach IMM zaaranżowali czescy designerzy Jan Plecháč i Henry Wielgus. „Zaprojektowaliśmy stoisko bazujące na różnorodności funkcji i prostej estetyce. Naszym celem było zwrócenie uwagi zwiedzających na nowe produkty TON”, opowiedzieli projektanci o swoim koncepcie. Oprócz popularnych kolekcji Merano, Split, Bloom i klasycznych mebli giętych, na stoisku prezentowane były nowości.

„Księżyc ma dwie strony. Stronę, którą widzimy i tę niewidoczną. „Dla mnie Moon jest krzesłem, które widzimy głównie od tyłu, wsunięte pod stół”, powiedział projektant Michal Riabič wyjaśniając nazwę pierwszego z produktów. „Chciałem, aby model był prosty ale nie oczywisty w odbiorze, aby dobrze funkcjonował również we wnętrzach, gdzie będzie ich 40 lub więcej” dodaje. Prosta konstrukcja jest równoważona jego doskonałą ergonomią, która była ważna od samego początku tworzenia tego modelu. Bukowe krzesło i fotel posiada wiele wariantów wybarwień i tapicerki.

Następną nowością był stół Trapez, ekscytujący swoją lekkością, ponadczasową prezencją i funkcjonalnością, który zaprojektował dla TON niemiecki projektant Michael Schneider i jego studio: designschneider. „Inspiracją do projektu była jego nazwa. Jasno zdefiniowany geometryczny kształt i profil trapezoidu idealnie współgrają, dając wrażenie zerowej grawitacji“ powiedział o stole jego projektant, Michael Schneider. Dzięki smukłej konstrukcji blatu, zapewnia maksymalną swobodę zasiadania przy nim. Stabilność i wytrzymałość gwarantują ukośnie ustawione nogi, przypominające profil skrzydeł samolotu.

Stoły z centralną nogą Hexagon, to ostatnia nowość zaprezentowana na targach w IMM. „Inspiracją były elementy industrialne z lat 80 XX wieku, które staraliśmy się przenieść i połączyć z aktualnymi trendami projektowania”, powiedziała projektantka stołu Clara del Portillo z duetu Yonoh. Bazą stołu jest heksagonalna podstawa, wykonana z czarnego żeliwa. Dwie wysokości centralnej nogi pozwalają używać Hexagon jako klasyczny stół do posiłków, jak i stolik barowy.

Oprócz nowych produktów, premierę miał też aktualny katalog TON, który będzie ważny przez najbliższe 2 lata. „Zawiera nie tylko zdjęcia aktualnych linii produktów w ofercie, ale pokazuje również strefy produkcji w naszym zakładzie” objaśnia Dyrektor Marketingu TON, Jan Juza. Kolejne targi, do których przygotowuje się TON, to Salone del Mobile w Mediolanie. „Przygotowujemy linię produktów o zabawnym designie, współpracujemy z młodym, włoskim studiem”, podsumowuje Juza.

Więcej na www.tonpolska.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas