Designteka

wydarzenia

Nowy salon Red Onion

27.09.2011

Już 1 października Red Onion otworzy nowy salon w zabytkowej kamienicy przy ulicy Szpitalnej 8a w Warszawie.

Red Onion to mekka dla fanów designu. Od 12 lat klienci Red Onion doceniają wyjątkowy klimat sklepu przy ulicy Burakowskiej. To właśnie Red Onion znacznie przyczynił się do tego, że stara Fabryka Koronek – dzisiaj jedno z ulubionych miejsc w Warszawie – pojawiła się na mapie stolicy.

Nowy sklep w zabytkowej Fabryce Czekolady niewątpliwie doda smaku miejscu o niezwykłej historii. 12 lat szukaliśmy miejsca na nowy sklep, by znaleźć je w budynku, który istnieje od 120 lat. – informuje , współwłaściciel Red Onion. Nowy Red Onion concept store & café zajmie powierzchnię 350 m2 w nowo odrestaurowanej kamienicy Wedla. W XIX wieku mieściła się w niej nowoczesna fabryka słodyczy oraz pijalnia czekolady. Pijalnia istnieje do dzisiaj, w tym samym miejscu i przyciąga zarówno stałą warszawską klientelę, jak i turystów odwiedzających miasto i jego smakowite zabytki.

Jedni i drudzy nie będą mieli daleko do Red Onion, który znajduje się tuż za rogiem, w podwórku kamienicy Wedla. Centralne położenie to niewątpliwie jedna z podstawowych zalet nowej lokalizacji, ale nie jedyny powód, by odwiedzić nowy sklep. Powstanie tutaj również Red Onion Cafe, kącik zabaw dla dzieci oraz galeria Vitra – przestrzeń dedykowana ikonom designu.

Kawiarnia będzie serwować kawę, herbatę (m.in. kultową francuską herbatę Kusmi Tea) oraz przekąski przy jednym stole, zgodnie z trendem panującym w europejskich kawiarniach. Atrakcją dla dzieci będzie na pewno retro Candy Store, zaopatrzony w wysokiej jakości słodycze. W ofercie Red Onion Cafe znajdą się także wypieki dla osób na diecie bezglutenowej lub bezmlecznej, a także owoce i koktajle owocowe.

W czasie, kiedy mamy będą robić zakupy lub delektować się filiżanką herbaty, dzieci będą mogły spędzić czas na placu zabaw wewnątrz sklepu. Będzie tutaj domek dla dzieci, kolejka, a także wiele zabawek, gier i książek. Właściciele stawiają w pierwszej kolejności na retro zabawki i gry edukacyjne.

Właściciele Red Onion są osobiście zaangażowani w przygotowywanie oferty galerii – wybierają tylko te rzeczy, które im się podobają, a nie tylko te, które mają szansę na wysoką sprzedaż. To wyjątkowe miejsce z personalnym podejściem. Atmosfera, przystępne ceny i atrakcyjny wybór – te rzeczy wymieniane są najczęściej w recenzjach sklepu. Właściciele Red Onion dokładają wszelkich starań, by wizyta w sklepie była przyjemnością, a jeśli skończy się zakupem, by był to zakup wyjątkowy.

Wyjątkowe będzie również wnętrze nowego sklepu, którego projekt zlecono duetowi Kalinska & Mostowik. Wygląd nowego sklepu będzie w pełni oddawał klimat marki Red Onion. Chcemy podkreślić fabryczny charakter i historię wnętrza. Mamy nadzieję stworzyć oazę dla nowoczesnych miejskich rodzin z dziećmi – wyjaśnia Joanna Strzelec-Stewart, współwłaścicielka Red Onion.

Więcej na redonion.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas