Designteka

miejsca

Nowy sezon w MYSIA3

04.04.2016

MYSIA3 – co nas czeka w sezonie wiosna – lato 2016? 

MYSIA 3 to miejsce, w którym pytanie, o to, co będzie modne w tym sezonie, nie ma oczywistych odpowiedzi. Na MYSIEJ 3 zawsze modnie jest być sobą, wyrażać swój styl i podchodzić do życia z pasją. Dobra jakość, naturalne tkaniny czy unikatowy design to elementy, które spotkamy na MYSIEJ 3 tej wiosny. Co będzie modne? Zdrowa energia, optymizm i kreatywne podejście do siebie.

Tak jak siadamy nad białą kartką gotowi do zapełnienia jej myślą, szkicem czy notatkami, tak na wiosnę podchodzimy do samych siebie – pełni twórczej energii mamy ochotę zmieniać się na lepsze. Biel jest kolorem niewinności, czystości, nowego początku i optymizmu i niech to będą elementy, z których zbudujemy nadchodzące lato.

Wyobraźmy sobie przyjemny letni poranek. Po kąpieli wycieramy się białym ręcznikiem, używamy delikatnych naturalnych kosmetyków i jesteśmy gotowi do rozpoczęcia dnia. Zakładamy białą koszulę, trampki i miękkie spodnie. Poranek może być chłodny – dodajemy więc ciepły szal. Pobudzając organizm do działania parzymy zieloną herbatę. Nasz wzrok wędruje po otaczających nas pięknych przedmiotach, bierzemy do ręki dobrą książkę i zatapiamy się w lekturze. Szukacie towarzyszy tej optymistycznej podróży? Zapraszamy na MYSIĄ 3.

Na parterze – w sklepie NAP – czekają na Was przedmioty domowe, pościel, ręczniki, świece, lampy, czy wygodny fotel do czytania. W MUJI japoński minimalizm – naturalne tkaniny i koszule, trampki, tuniki, zapachy, porcelana. Ubrania marki COS nosimy z prawdziwą przyjemnością – pełne stylu, jednak powściągliwe i delikatne. Na pierwszym piętrze trzy polskie marki – Mariusz Przybylski, NENUKKO i Orska. Mariusz Przybylski oferuje nam tej wiosny dwa niezwykłe printy na tkaninach – kwiatowy i plankton – obydwa powstały w pracowni projektanta. Duet NENUKKO stworzył miejską kolekcję z autorskimi proporcjami ubrań i geometrycznymi zabawami formą, a w pracowni Orskiej narodziła się kolejna porcja unikatowej, artystycznej biżuterii. Kolejne piętro domu handlowego MYSIA 3 to dalsze wiosenne odkrycia – SHE/S A RIOT dostarczy Wam niezapomnianych literackich przeżyć – znajdziecie tu magazyny i książki, którym naprawdę trudno się oprzeć, perfumy i kosmetyki. Obok nowo otwarty sklep marek ELEMENTY i BALAGAN – minimalizm w czystej formie, od kolorystyki poprzez krój, od butów, po torebki. Dalej Stetson i kapelusze z historią – kto oprze się słomkowej panamie? A w galerii Leica – albumy, aparaty fotograficzne i wystawy, które muszą znaleźć się na szlaku Waszych letnich spacerów.

MYSIA 3 to także fascynujące eventy – 9 kwietnia Magazyn Usta i MYSIA 3 już po raz drugi zapraszają na ŚWIĘTO KWIATÓW. Co czeka na odwiedzających? Najciekawsze i najbardziej nowoczesne nurty florystyczne oraz ceramiczne, sadzonki na balkon i do ogródka, a także wiosenne bukiety, które będzie można zabrać wprost do domu. Dodatkowo warsztaty kwiatowe i roślinne. Goście będą mieli okazję zobaczyć, jak powstają kwiatowe kompozycje, prezentowane z wyjątkowym kunsztem, a także będą mogli porozmawiać z hodowcami oraz zrobić zakupy. Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1706661152911114/

 

MYSIA 3 – moda i design w dawnej Cenzurze.

Dom handlowy MYSIA 3 to miejsce w samym sercu miasta, między Placem Trzech Krzyży, a słynną palmą na rondzie De Gaulla. W budynkach przy Mysiej mieścił się w czasach komuny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk, który przez kilkadziesiąt lat zajmował się cenzurowaniem książek, scenariuszy filmowych i teatralnych, tekstów piosenek, a nawet szkolnych podręczników.

Dzisiaj to samo miejsce wypełniają sklepy z modą i wyposażeniem wnętrz.

Na czterech handlowych poziomach znajdziemy kilkanaście sklepów takich marek jak COS, MUJI, NAP, Mariusz Przybylski, NENUKKO, ORSKA, SHE/s A RIOT, Elementy, Balagan i Stetson.

MYSIA 3 ma również swoje artystyczne oblicze. Po latach cenzurowania adres Mysia zaczął nareszcie kojarzyć się ze sztuką na najwyższym poziomie. Ma tu swoją siedzibę galeria fotografii Leica Gallery, która na swoim koncie ma wystawy takich artystów jak Elliott Erwitt, Vivian Meier, Kacper Kowalski czy Nobuyoshi Araki.

Wszystko to sprawia, że MYSIA 3 przyciąga miłośników loftowych klimatów, dobrej mody, prostoty, jakości czy niepowtarzalnej oferty. Większość dostępnych tu marek znajdziecie wyłącznie właśnie pod tym warszawskim adresem.

W 2014 roku przed budynkiem powstał plac Wolności Słowa z pomnikiem o kształcie unoszącego się paska cenzury – Memoriał Wolnego Słowa.

fot. Ola Przeździk-Buczkowska

Więcej na:

www.mysia3.pl

www.mysia3eventy.pl

FB/MYSIA 3

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas