Designteka

Od prototypu do produktu

03.04.2015

Od prototypu do produktu. Gdyńska pamiątka inaczej.

Seaglass to pierwszy festiwalowy projekt, który przekształcono w gotowy produkt – unikalną pamiątkę z Gdyni. Limitowana seria jest na etapie testów. Prototyp powstał w ramach wystawy głównej festiwalu Gdynia Design Days 2014.

Seaglass czyli zestaw szklanych naczyń codziennego użytku inspirowany nadmorskimi wakacjami to projekt duetu Agata Matlak-Lutyk, Jan Lutyk. – Aktualnie udało się wyprodukować limitowaną serię. Produkt jest na etapie testów – mówi Ewa Janczukowicz-Cichosz, kierownik Centrum Designu Gdynia. – Jeśli zainteresowanie będzie duże, na rynku może pojawić się większa seria przeznaczona do sprzedaży. Być może już podczas Gdynia Design Days 2015 – dodaje.

Prototypy tworzone na potrzeby festiwalu Gdynia Design Days mają duży potencjał wdrażalności. Są to przedmioty użytkowe oraz projekty, które mają szansę na stałe wpisać się w tkankę miejską Gdyni. Podczas tegorocznej edycji festiwalu, w ramach MIASTOTESTÓW, sprawdzonych zostanie więcej prototypów m.in. Iloczyny autorstwa Izabeli Bołoz.

Jednym z głównych założeń festiwalu Gdynia Design Days jest tworzenie nowej rzeczywistości projektowej, a nie tylko jej odtwarzanie. Tegoroczne hasło „SIECI” stanowi kolejną inspirację dla projektantów z całej Polski, których zaproszono do współpracy. Efekty będzie można zobaczyć już w lipcu br.

O Seaglass:

Projekt przedmiotów domowego użytku w sposób subtelny nawiązuje do naszych wspomnień z nadmorskich wakacji. Faktura wypłukanego przez morze szkła, chłód i zapach mokrego piasku ­ zmysłowe doznania zamknięte w użytkowej formie, które mogą codziennie być obecne na domowym stole. Pamiątka inaczej.

materiał: szkło, piaskowiec

projekt: Agata Matlak-Lutyk, Jan Lutyk / Gdynia Design Days 2014, wystawa MIASTO+

Więcej o prototypach na: gdyniadesigndays.eu

FB: facebook.com/gdyniadesigndays

Instagram: @gdyniadesigndays

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas