Designteka

wydarzenia

Odblask

28.10.2013

Zapraszamy na prezentację najnowszej kolekcji jesień / zima Grupy MIXER inspirowanej światłem i jego refleksami.

Grupa projektowa MIXER to trzyosobowy kolektyw (Dorota Gaj-Woźniak, Robert Woźniak oraz Monika Ulańska) absolwentów Wydziałów Malarstwa, Scenografii i Projektowania Ubioru w WSSS w Poznaniu. Podobnie postrzegają świat, w podobny sposób łączą indywidualną wrażliwość, wiedzę i umiejętności. Od 2002 roku wspólnie projektują różnego typu „ubiory”: kostiumy teatralne, scenografie oraz unikatowe kolekcje autorskie. W ich pracowni powstają również pojedyncze egzemplarze oddające osobowość zleceniodawcy lub produktu reklamowanego. W swojej twórczości inspirują się zarówno zdarzeniami życia codziennego, nowoczesną estetyką, jak i sztuką minionych epok. Cytatom zaczerpniętym z przeszłości nadają nowy charakter przez współczesną formę i konstrukcję.

W czasie pokazu “ODBLASK” zagra DJ Lip z kolektywu City Inside Art, który przedpremierowo zaprezentuje nagrania z płyty „Red Poznań” inspirowanej muzyk dawną, a Szymon Brodziak w swojej nowej Pracowni&Galerii Fotografii poprowadzi otwartą dla publiczności sesję zdjęciową wykorzystując nową kolekcję. Stylizację do zdjęć wykona Paulina Kurowiak, modelki uczesze Adam Żolik, a makijaż wykona Sławka Sadowska.

DJ Lip interesuje się szerokim spektrum muzyki od hip hop’u, electro klików, nu jazzu, broken beat’ów do experimentali. Uwielbia grać z „żywymi” instrumentami i sammlerami; często ożywia muzykę skreczem, łączy sety z live actami. Jako producent (Persondire) często eksperymentuje i nie sposób go utożsamić z jednym stylem muzycznym.

Szymon Brodziak to światowej sławy fotograf, laureat wielu międzynarodowych nagród, m.in. trzech złotych medali w 2012 Prix de la Photographie Paris. Swoje prace pokazywał nie tylko w Polsce, ale także zagranicą, m.in. w Orlando USA, San Jose na Costa Rica oraz w Californi.

Paulina Kurowiak to stylistka mody oraz wizażu; pracowała m.in. dla takich marek jak Trussardi, Escada, Laurel, Solar, Danhen, Kazar, Carry, FLO, Langner, Confashion, Twój Styl, Pani, Zwierciadło, Take Me.

Gości wernisażu będzie częstować winem Vinola.

Termin: 30 października (środa)

Rozpoczęcie wernisażu: 20:00

Wstęp wolny.

Organizatorzy:

Grupa MIXER: www.facebook.com/MixerFashion

Szymon Brodziak: www.simonbrodziak.com

DJ Lip http://cityinsideart.wordpress.com/

Adam Żolik: www.facebook.com/czesanka

Paulina Kurowiak: http://papertpictures.com/artists/make-up/paulina-kurowiak/

Sławka Sadowska: http://slawkasadowska.pl/

Vinola: http://vinola.pl/

Więcej informacji:

www.spot.poznan.pl

www.spotmag.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas