Designteka

wnętrza

Odrobina egzotyki we wnętrzu

08.05.2010

Sofa Le Canard firmy De Velde to duża, przestrzenna forma z wieloma finezyjnymi detalami. Prosta, nowoczesna sylwetka tego mebla w zaskakujący sposób skontrastowana jest z pokrytą egzotycznym, floralnym wzorem tkaniną Comparsita firmy Italvelluti.

Sofa Le Canard to duży, komfortowy mebel. O jego wygodzie przesądzają nie tylko imponujące rozmiary, ale również mistrzowska jakość wykonania. Głębokie siedzisko, szerokie podłokietniki oraz ruchome zagłówki, których ułożenie można dobrać w zależności od indywidualnych potrzeb sprawiają, że mebel nie tylko znakomicie wygląda – jest także bardzo wygodny.

Podłokietniki i dolna część sofy tapicerowane są skórą w kolorze gorzkiej czekolady – warto zwrócić uwagę na to, jak perfekcyjnie szwy i podziały tapicerki zostały skomponowane z kształtem mebla, jak podkreślają jego formę. Z kolei na poduchach siedziska i oparć wykorzystana została żakardowa tkanina Comparsita firmy Italvelluti. Graficzne, stylizowane kwiaty w intensywnym, turkusowym kolorze są nieco szalone, egzotyczne, ale przy tym pełne wdzięku – zupełnie jak muza Pedro Almodóvara – Penélope Cruz. Kreowane przez nią bohaterki były ponoć inspiracją do stworzenia kolekcji tkanin „Life in City” z której pochodzi tkanina Comparsita.

Sofa Le Canard tapicerowana tkaniną Comparsita jest jednym z tych mebli, które natychmiast zwracają na siebie uwagę. Kreuje atmosferę egzotyki i zmysłowości, godną pierwowzoru nazwy tkaniny – płomiennego, argentyńskiego tanga. Nowoczesna linia sofy sprawia jednak, że ta nieposkromiona energia staje się bardziej „miejska”, bardziej glamour.

Źródło i zdjęcia: www.profundo.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas