Designteka

wydarzenia

Oh Studio Mio! by Koziol

29.06.2012

Nowy kozioł w mieście koziołków. Lepszy design – większy uśmiech.

20 czerwca w Poznaniu, mieście dwóch najsłynniejszych w Polsce koziołków, pojawił się jeszcze jeden przedstawiciel tego gatunku. Przybył on na zaproszenie Starego Browaru. Wystawa potrwa do 31 lipca 2012 roku.

Słynna designerska marka Koziol obchodzi właśnie 85. rocznicę swojego powstania i z tej właśnie okazji przygotowała unikalną wystawę Oh Studio Mio!, którą do końca lipca będzie można oglądać w Starym Browarze. Zarówno Koziol, jak i Stary Browar łączy podobna filozofia działania: etyczne podejście do biznesu, odpowiedzialna postawa wobec środowiska naturalnego i dbałość o zadowolenie pracowników i klientów. Obydwie marki od lat budują na fundamencie tych zasad całą swoją działalność.

Wystawa „Oh Studio Mio! 365 Days of Creative Chaos” to wspaniała okazja nie tylko dla fanów wzornictwa przemysłowego, ale dla każdego, kto lubi otaczać się na co dzień wyjątkowymi, cieszącymi oko przedmiotami. Główne eksponaty wystawy to 12 biurek designerów z zaprojektowanymi przez nich dla brandu Koziol przedmiotami. Każde z nich przedstawia nie tylko artykuły, które można kupić w sklepie, ale też historię ich powstawania – kreatywny chaos specyficzny dla każdego twórcy.

Kuratorem wystawy „Oh Studio Mio!” jest wiedeński designer Tino Valentinitsch, a woje biurka pokażą: Alessandro Mendini (Włochy), Neue Freunde (Niemcy), Ole Palsby (Dania), Frank Person (Niemcy), Robin Platt (Wlk. Brytania), qed* Design – Michael Neubauer (Niemcy), Yar Rassadin (Rosja), Thesevenhints – Wolfgang Hints (Niemcy/Austria), Matteo Thun (Włochy) oraz Cairn Young (Wlk. Brytania). W ramach ekspozycji, którą będzie można oglądać w Starym Browarze, przygotowano także instalację designerskich lamp i…niespodziankę dla każdego zwiedzającego.

Niemiecka firma Koziol od 1927 roku produkuje funkcjonalne, pełne pozytywnej energii artykuły codziennego użytku do kuchni, łazienki, domu i ogrodu. Obecnie posiada ponad 2800 sklepów w50 krajach, w Polsce ich produkty dostępne są m.in. w sieci sklepów Flo i Empik (w Starym Browarze). Ich produkty na stałe zapisały się już na kartach światowego designu, a szczotki w najwymyślniejszych formach, czy urocze klamerki do bielizny, mają już status produktów kultowych.

Koziologia czyli idea marki Koziol

„Wytwarzamy przyjaźń, miłość, szczęście i humor!” – to motto konsekwentnie wcielane w życie przez markę Koziol od początku jej istnienia. Współpracuje ona z najlepszymi projektantami i uczelniami na świecie, a zdobyte przez opatrzone logiem Koziol nagrody trudno zliczyć – dość powiedzieć, że są one obecne na 40 targach designu na świecie każdego roku. Zadowolenie wszystkich związanych z marką Koziol można liczyć na różne sposoby – nawet przez wyjątkowo duży odsetek pracowników o stażu pracy przekraczającym 50 lat! Co więcej – to chyba jedyne przedsiębiorstwo na świecie, która swoją fabrykę nazwało wprost Fabryką Szczęścia (niem. Glucks Fabrik).

Eco-friendly

Wszystkie produkty Koziol powstają w 100 % z organicznego, termoplastycznego tworzywa, magazynującego ciepło spalania swojego surowca 1:1 na późniejszy recykling. Dzięki temu kolejne produkty produkuje się w sposób o wiele bardziej przyjazny dla środowiska niż szkło, ceramikę czy porcelanę. Cały proces produkcyjny przedsiębiorstwa Koziol można śmiało określić jako etycznie czysty: począwszy od 100% recyklingu odpadów, respektowania surowych niemieckich przepisów odnośnie utylizacji czy praw pracowników, po odpowiedzialnie kalkulowanie cen produktów, które opuszczają Fabrykę Szczęścia. Wszystko w myśl idei, bliskiej także Staremu Browarowi: zaopatrywać miliony ludzi w artykuły użytku codziennego i uszczęśliwiać ich, dbając przy tym o nasze środowisko.

Wystawa „Oh Studio Mio! 365 Days of Creative Chaos” wpisuje się w ideę 50 50 – bazę filozoficzną wszystkich projektów Grażyny Kulczyk, zakładającą, że 50% każdego przedsięwzięcia stanowi sztuka, a drugie 50% determinuje specyfika danego przedsięwzięcia, w tym wypadku biznesu – Starego Browaru. Dzięki takiemu podejściu w miejscach takich jak Stary Browar możliwe jest doświadczanie sztuki w zwykłych, codziennych sytuacjach.

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas