Designteka

wydarzenia

OKK! design – 7. edycja

08.03.2016

OKK! design – 7. edycja. Spotkanie z dobrym wzornictwem! DESIGN OD KUCHNI.

DESIGN OD KUCHNI to motyw przewodni 7. edycji spotkań z dobrym wzornictwem OKK! design, na które zapraszamy wraz z przedstawicielami firm wnętrzarskich, reprezentantami środowiska akademickiego, czołowymi projektantami form przemysłowych i ludźmi ze świata designu. Spotkanie szkoleniowo-konferencyjne odbędzie się 14 marca 2016 r. w godzinach: 13.00–20.00 w przestrzeni MYSIA 3 w Warszawie.

Cykl spotkań OKK! design trwa już od 4 lat i na dobre wpisał się w kalendarz wydarzeń związanych ze światem dobrego projektowania i designu. Pierwsza edycja odbyła się w 2012 roku. Pomysłodawczynią i twórcą spotkań jest Olga Kisiel-Konopka, właścicielka marki OKK.

W programie:

Wykłady gości specjalnych:

Robert Majkut

Znany na całym świecie designer, ekspert w projektowaniu dla biznesu, Dyrektor Generalny w firmie Robert Majkut Design – jednej z najbardziej cenionych firm branży kreatywnej w Polsce, współwłaściciel firmy, współtwórca marki i główny projektant w Whaletone Ltd. Wielokrotnie nagradzany i doceniany za swoją działalność przez środowiska branżowe oraz dziennikarskie m.in. w 2004 roku utytułowany przez British Council wyróżnieniem „Rising Star” i w 2007 roku nominowany do ElleStyle Awards w kategorii „dobry design”. Laureat European Property Awards 2015/2016 w kategorii Leisure Interior Design za projekt Multikino Złote Tarasy. (www.design.pl)

dr Krystyna Łuczak-Surówka

Historyk i krytyk designu. Absolwentka Instytutu Historii Sztuki UJ, gdzie jako pierwsza obroniła pracę magisterską, a następnie doktorską z historii polskiego wzornictwa. Obecnie pracuje nad habilitacją – monografią Teresy Kruszewskiej. Wykładowca warszawskiej ASP. Współtwórczyni marki VZÓR przywracającej klasyki polskiego wzornictwa.Założycielka i organizator akcji charytatywnej DESIGN DLA ZWIERZĄT. Niezależny konsultant projektów wdrożeniowych dla firm. Specjalistka w zakresie polskiego designu. Jeden z ekspertów w filmie „Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa” produkcji Domo.tv – Canal+. (www.designby.pl)

Ewa Czerny

Architektka i projektantka wnętrz z wrocławskiej pracowni 3XA, którą prowadzi wspólnie z architektami Maciejem Kowalukiem i Łukaszem Reszką. Prowadząca program telewizyjny „Podzielić M2” w Domo+.

Prelekcje i prezentacje produktowe w części MERYTORYCZNEJ:

- Galeria HEBAN (www.galeria.heban.pl)

- PEKA (www.peka.pl)

- Studio Prostych Form (www.spf.waw.pl)

- ELFA (www.elfa.com)

- Cotton&Co. (www.cottonco.pl)

- Klafs (www.klafs.pl)

Wydarzenia towarzyszące:

- Prezentacja kuchni Aster Cucine dostępnej w Galerii Heban

- Premiera innowacyjnego systemu Sparring+ marki ELFA

- Wystawa polskiego designu przygotowana przez DŁUGA showroom

- EcoMalta – naturalna, w pełni ekologiczna innowacyjna struktura kwarcowa

Spotkanie poprowadzi prezenterka TVN i pogodynka Anna Dec.

MYSIA 3 to miejsce w sercu Warszawy, między Placem Trzech Krzyży a „Palmą” na Rondzie De Gaulle’a. W budynkach przy Mysiej mieścił się w czasach komuny urząd cenzury, który przez kilkadziesiąt lat kontrolował książki, teksty piosenek, a nawet szkolne podręczniki. Dzisiaj to samo miejsce wypełniają sklepy z modą, akcesoriami, biżuterią czy wyposażeniem wnętrz, a adres polecony został jako jedyne miejsce na zakupy w Warszawie przez magazyn New York Times. Na czterech poziomach znajdziemy kilkanaście sklepów takich marek, jak COS, MUJI, NAP, Mariusz Przybylski, NENUKKO, ORSKA, She/s a Riot, Młoda Polska czy Stetson. Mieści się tu również galeria fotografii: Leica Gallery, która na swoim koncie ma wystawy takich artystów jak Elliott Erwitt czy Vivian Meier. MYSIA 3 przyciąga miłośników loftowych klimatów, dobrej mody, prostoty, jakości i niepowtarzalnego stylu.

Za aranżację przestrzeni odpowiadać będzie projektantka wnętrz, dziennikarka i wykładowczyni Patrycja Sapiełkin-Strupiechowska.

Wstęp wolny! Do zobaczenia!

14.03.2015, MYSIA 3, Warszawa (www.mysia3.pl )

Prosimy o potwierdzenie obecności do 11.03.2016 (piątek) – Olga Kisiel-Konopka, olga@olgakk.pl, lub tel. 882 444 811

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas