Designteka

dodatki

OOdesign!!!

05.12.2009

OOdesign to jednoosobowe studio projektowe, tworzone przez Natalię Bieńkowską, które powstało w grudniu 2008.

Natalia Bieńkowska oprócz projektowania przedmiotów zajmuje się także architekturą i wnętrzami (z wykształcenia jest architektką).

Nazwa OOdesign – czytaj „o-o” – ma się kojarzyć z dźwiękiem niespodzianki, odkrycia, zaskoczenia.

OO to takie „oczy szeroko otwarte” (do tego skojarzenia nawiązuje też logo).

oodesign_logo

OOdesign regularnie pojawia się na recyklingowo-kreatywnej imprezie przeTwory w Warszawie (przy tej okazji powstał pomysł dzierganych z używanej odzieży pufów i dywanów), a w 2009 Natalia Bieńkowska miała przyjemność zaprezentować swoje projekty także na Gdynia Design Days („Design w Kontenerach”), Łódź Design (wystawa „Kreatywne wyzwania XXI wieku Corian” i wystawa „Mój świat jest EKO”) i na wystawie w ramach festiwalu „Warszawa w budowie” organizowanego przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej, a także na wystawie „Co to jest etnodizajn?” Muzeum Etnograficznego w Krakowie.

Produkty OOdesign można kupić przez stronę internetową OOdesign, w sklepach Evergreen i Beetroot w Warszawie, a także w kilku sklepach internetowych.

W kolekcji OOdesign każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy wybierać między przedmiotami, takimi jak podpórki do książek, solniczka i pieprzniczka, które idealnie sprawdzą się w naszych domach, ale także będą doskonałym prezentem. A pufa, dywan czy niezwykły stolik staną się także doskonałym uzupełnieniem wnętrza.

Projekty OOdesign:

STOLIK kawowy – „przykanapowy”.

Swoją oryginalność zawdzięcza temu, że nie potrzebuje popularnych dodatków typu haftowany bieżnik. Stolik zdobi ażurowy ornament, który jest integralną częścią mebla. Wzór wycięty laserowo w arkuszu blachy jest inspirowany kresowym haftem krzyżykowym. Stolik wykonano ze stalowej blachy o grubości 3mm, lakierowanej proszkowo na biało.

oodesign_stolik


ZEN

To komplet, w skład którego wchodzi minimalistyczna solniczka i pieprzniczka w kształcie kamieni – przeniesionych w „krajobraz” kuchni czy jadalni. Materiał z jakiego są wykonane to ceramika szlachetna szkliwiona szkliwem białym lub czarnym półmatowym.

ZEN bilay

ZEN czarny

BUNNY i RUDI

To podpórki do książek w kształcie zabawnego królika lub renifera (wersja sezonowa – świąteczna), w prosty sposób rozwiązują problem przewracających się książek. Wykonane z blachy stalowej o grubości 1mm, lakierowanej proszkowo na biało.

rudi2

bunny2

PROJEKTY RECYKLINGOWE

Są to projekty niepowtarzalne, bo wykonane ręcznie. Materiałem jest używana odzież (t-shirty, bluzy dresowe, polarowe), z której po pocięciu na długie wąskie paski, dziergane są wielkim szydełkiem siedziska i dywany. Oprócz recyklingu materiału, projekt ten odkrywa na nowo także tradycyjną, trochę zapomnianą dziś technikę szydełkową, i wykorzystuje ją dla nowoczesnego wzornictwa. Współczesny charakter tego rękodzieła podkreśla kolorystyka.

Wykonując pufy lub dywany na zamówienie, projektantka może jako materiału użyć także byłych ulubionych t-shirtów zamawiającego, dzięki czemu otrzymany przedmiot staje się bardzo osobisty.

PODUCHA (projekt recyklingowy)

Wielka, okrągła i przytulna o przyjemnej fakturze szydełkowego splotu.

pufa1

pufa2

DYWAN (projekt recyklingowy)

Układanka z dowolnej liczby sześciokątnych modułów, dzięki czemu w efekcie otrzymujemy dywan o kształcie i rozmiarze dopasowanym do indywidualnych potrzeb.

dywan1

dywan2

KOMIKS

Półki ścienne w kształcie komiksowych „dymków”, zapewniają ciekawy efekt nawet w przypadku, gdy półka jest pusta. Dwa warianty półki umożliwiają stworzenie na ścianie kompozycji, swego rodzaju „rozmowy” (np. nad dwuosobowym łóżkiem). Projekt został wyróżniony przez firmę DuPont w konkursie „Kreatywne wyzwania XXI wieku Corian” – prototyp wykonano z Corianu i zaprezentowano na wystawie w ramach Łódź Design 2009.
Jest to projekt w trakcie powstawania.

czarne polki

biale polki

Więcej na:

www.oodesign.eu

www.facebook.com/oodesign

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas