Designteka

dodatki

Oświetlenie z technologią LED

18.09.2009

Philips Ledino to pierwsza na świecie kompletna gama oświetlenia wewnętrznego, wykorzystującego technologię LED.

Wykorzystanie diod LED jest największą rewolucją w technologii oświetleniowej od czasu, gdy Edison wynalazł tradycyjną żarówkę.

W ciągu minionych 10 lat miał miejsce znaczny postęp w technologii LED, umożliwiający wykorzystanie diod LED jako źródła światła do celów oświetleniowych.

Dzisiejsze wydajne diody LED charakteryzują się zwiększoną efektywnością świetlną w porównaniu do zwykłych diod LED.

W przypadku całej serii Ledino są używane diody LED PhilipsLumiLed Luxeon Rebel. Wydajne diody Luxeon Rebel wymagają najmniejszej powierzchni instalacyjnej spośród wszystkich dostępnych dziś diod.

ledino

ledino

Diody Luxeon Rebel są zwykle łączone w „krążki”. Występują również pojedynczo, jako niezależne źródło światła w oprawach, gdy pożądanym efektem jest mniejsze natężenie światła.

„Krążek” LED to unikalne rozwiązanie opracowane przez firmę Philips, łączące w sobie 3 diody Luxeon Rebel w oprawie z materiałów syntetycznych i aluminium. Ta technika pozwala na uzyskanie optymalnej wydajności oświetlenia i całkowicie jednolitego koloru światła.

ledino

ledino

Zalety opraw Ledino: niski pobór energii, wysoka wydajność świetlna, niezwykle długi czas użytkowania: 20 lat!, regulacja natężenia światła w większości modeli z tej serii, szybki start, solidne i niezawodne, niewielkie rozmiary, działają pod bezpiecznym, niskim napięciem, nie emitują promieniowania ultrafioletowego ani podczerwonego

Oprawy Ledino to także idealne, subtelne światło, które zapewnia przytulną atmosferę.

ledino

To rewolucyjna forma oświetleniowa, minimalistyczna i uniwersalna, którą można wykorzystać w domu w nowatorski sposób. Do tego tak stylowe i nowoczesne, że warto je uczynić głównym elementem wystroju wnętrza.

ledino

ledino

Ledino  – dzieło sztuki
Każdy z reflektorów jest zamocowany na obracającym się o 360˚ pierścieniu, dzięki czemu można skierować światło dokładnie tam, gdzie chcemy – jednym ruchem nadgarstka.

Ledino – jasne, delikatne światło
Dwa snopy światła, wydobywające się w górę i w dół z minimalistycznej aluminiowej bryły, zalewają ścianę blaskami przypominającymi wachlarz.

Ledino – smukłość i elegancja
Ta lekka jak piórko oprawa na biurko o dużej mocy wyróżnia się atrakcyjną, niezwykłą formą o wyjątkowej prostocie. Można ją bez trudu obracać we wszystkich kierunkach.

ledino

ledino

Firma Philips wykorzystuje specjalistyczną wiedzę i doświadczenie, aby opracowywać ekologiczne rozwiązania dla ludzi na całym świecie.

Możesz przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego, zmieniając swoje oświetlenie na energooszczędne. Seria Philips Ledino pozwala oszczędzić 80% energii elektrycznej w porównaniu do konwencjonalnych źródeł oświetlenia.

ledino

ledino

Źródło i zdjęcia: www.philips.com

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas