Designteka

wydarzenia

PechaKucha Night Łódź vol.10

02.01.2013

Trwa nabór do dziesiątej edycji PechaKucha Night w Łodzi, która odbędzie się 19 stycznia 2013 roku o godzinie 20:20 w Bajkonurze (ul. Piłsudskiego 135). Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 4.01.2013 r. Piszcie na adres: pechakucha.ldz@gmail.com. Informacje dotyczące zgłoszeń znajdują się na stronie: http://pechakuchalodz.blogspot.com/p/zgoszenia.html

PechaKucha to forma prezentacji, której pomysłodawcami są architekci Astrid Klein i Mark Dytham z Klein Dytham Architecture. Pierwsza PechaKucha odbyła się w TOKIO w 2003 roku, obecnie jest organizowana w ponad 500 miastach na całym świecie.

Nazwa „PechaKucha” pochodzi od japońskiego słowa pogawędka, a wymawiać ją należy „peczakcza”. PechaKucha jest imprezą otwartą i niekomercyjną. Zaprezentować może się każdy, kto ma coś ciekawego do pokazania i powiedzenia – wiek, status zawodowy czy materialny są bez znaczenia – liczy się inwencja! PechaKucha ma być okazją do spotkań ludzi twórczych, do pokazania ciekawych projektów szerszej publiczności i swobodnej wymiany myśli.

Uczestnicy prezentują swoje pomysły według prostego schematu: 20 × 20, czyli 20 sekund na każdy z 20 slajdów, co daje w sumie 6 minut i 40 sekund prezentacji. Tematem może być na przykład właśnie utworzona kreatywna przestrzeń, budynek, projekt mebli, kampania reklamowa, kolekcja ubrań,grafika, nowy event, inicjatywa społeczna, czy po prostu pomysł, o którym powinien dowiedzieć się cały świat. PechaKuchę koniecznie należy uzupełnić dużą dawką rozmów, muzyki, napojów i dobrej zabawy.

PechaKucha Night Łódź organizowana jest przez Grupę CUKIER.

Więcej na:

www.youtube.com/user/GrupaCUKIER

www.facebook.com/PechaKuchaLodz

www.pecha-kucha.org/night/lodz/

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas