Designteka

wydarzenia

Plac Zabaw Arsenał

30.01.2013

Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza na Uroczyste otwarcie Placu Zabaw Arsenał w nowej odsłonie!Projekt odświeżenia sali edukacyjnej Galerii Arsenał był planowany od kilku lat.

W 2012 r. doszło do współpracy pomiędzy Arsenałem a designerami z grupy AZE design, czego wynikiem było nowe spojrzenie na zagospodarowanie sali Placu Zabaw Arsenał. Zaprojektowaliśmy salę edukacyjną dostosowując ją do potrzeb odbiorców. Zachowując prostotę i otwartość, przestrzeń edukacyjna zyskała nowe funkcjonalności. Zaplanowaliśmy m.in. kameralną mini-czytelnię z dostępem do publikacji o sztuce, pierwsze tego typu miejsce w Białymstoku. Unikalne fotele i stolik do mini-czytelni zaprojektowała Karolina Maksimowicz z Przetwórni Meblowej Białystok. Stworzone zostało także miejsce do przechowywania materiałów edukacyjnych na warsztaty, stanowisko komputerowe, przestrzeń na projekcje filmów i wykłady.

Materiały potrzebne do wykonania projektu zabudowy sali edukacyjnej Placu Zabaw Arsenał zapewnił Pfleiderer Grajewo S.A.

Plac Zabaw Arsenał to wielopłaszczyznowy program edukacyjny, skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych, realizowany pod tą nazwą od 2006 roku. Plac Zabaw Arsenał to przede wszystkim platforma do twórczego i niekonwencjonalnego kontaktu z artystami i dziełami sztuki. Co roku, w organizowanych przez nas wydarzeniach edukacyjnych uczestniczy kilka tysięcy osób.

W ramach Placu Zabaw Arsenał zapraszamy na otwarte wykłady z cyklu „Czy sztuka jest potrzebna i dlaczego?” (m.in.: Marii Poprzęckiej, Waldemara Baraniewskiego, Jarosława Suchana, Marii Anny Potockiej, Sebastiana Cichockiego), spotkania autorskie (m.in. z Katarzyną Kozyrą, Mirosławem Bałką, Joanną Rajkowską, Zbigniewem Liberą), promocje książek, projekcje filmowe (we współpracy np. z Nowe Horyzonty, ŻubrOFFka, itd.) i wydarzenia specjalne, takie jak np. kiermasz książek artystycznych i o sztuce adresowanych do małych dzieci (odbywający się podczas Światowego Dnia Książki).

Ważnym elementem działalności Placu Zabaw Arsenał są warsztaty rodzinne i tematyczne dotyczące różnych dziedzin sztuki, prowadzone przez wybitnych artystów (np. Anna Konik, Katarzyna Józefowicz, Julita Wójcik, Bogna Burska, Marta Deskur, Iza Tarasewicz, Hubert Czerepok, Jacek Malinowski, Kobas Laksa, Alexandre Perigot). Na warsztaty zapraszamy szerokie grono uczestników, zaczynając od rodzin z dziećmi, uczniów i studentów po uchodźców z Czeczenii i emigrantów mieszkających w Białymstoku; od dojrzałych osób zainteresowanych własnym rozwojem po młodzież zgłębiającą techniki sztuki multimedialnej czy pacjentów będących pod opieką placówek rehabilitacji psychiatrycznej. Każdy znajdzie tu propozycje dla siebie, gdyż to właśnie sztuka daje możliwość rozmowy i analizy skomplikowanych problemów współczesności.

Uroczyste otwarcie Placu Zabaw Arsenał w nowej odsłonie!

7 lutego 2013, godz. 18.00 – 20.00

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok

Atrakcje spotkania:

„Zwierzę mocy” – warsztaty plastyczne dla dużych i małych prowadzone przez Katarzynę Siemieniako / BALANS STUDIO, godz. 18.30 – 20.00

Promocja pierwszego zeszytu edukacyjnego Placu Zabaw Arsenał „Leć się bawić! Zgłębiaj sztukę! KOLEKCJA II”, wydanego przez Galerię Arsenał, 2012

Prezentacja filmu pt. „Reaktywacja” autorstwa Wojciecha Sętowskiego z Zespołu Szkół Plastycznych im. Jana Matejki w Częstochowie. Film zdobył I nagrodę w IV Ogólnopolskim Przeglądzie i Konkursie Małych Form Filmowych Digitalia 2012, organizowanym przez Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu (film powstał pod kierunkiem Elżbiety Siwik)

Koncert POŁUDNIC

godz. 19.00

W spotkaniu wezmą udział:

AZE Design oraz Karolina Maksimowicz (Przetwórnia Meblowa Białystok) – projektanci mebli

Przedstawiciel firmy Pfleiderer Grajewo S.A. – sponsor zabudowy meblowej

Sponsorem zabudowy meblowej do sali edukacyjnej Placu Zabaw Arsenał jest Pfleiderer Grajewo S.A.

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, 15-222 Białystok

Więcej na www.galeria-arsenal.pl

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas