Designteka

dodatki

Pliki stockowe od Depositphotos

10.10.2012

Na rynku funkcjonuje obecnie coraz więcej banków zdjęć stockowych, my przyjrzymy się dzisiaj zagranicznej agencji Depositphotos.com. Chociaż bank jest zagraniczny mamy do dyspozycji stronę również w języku polskim, dzięki czemu poruszanie się po serwisie nie sprawia problemu. W stopce strony widać menu, w którym możemy przejść do interesującego nas działu, jak na przykład ceny zdjęć dla kupujących.

Zdjęcia możemy kupować na różne sposoby, przez sms, paypal, przelew bankowy czy kartę kredytową co jest oczywiście bardzo wygodne. Po za tym w Depositphotos widzimy kilka możliwości kupna w zależności od naszego zapotrzebowania. Każdy potrzebują inną ilość plików stockowych, dlatego sami możemy zdecydować, co będzie dla nas najbardziej odpowiednie. Jeśli ciągle potrzebujemy odpowiednich plików i w większych ilościach dobrym rozwiązaniem jest plan abonamentowy. Możemy dopasować sobie czas, w którym będzie działał abonament, jak również ilość plików/obrazów, które chcemy pobierać każdego dnia. Najmniejszy abonament to 5 plików dziennie (wszystkie rozmiary plików i obrazy wektorowe), które możemy pobierać w ciągu miesiąca za cenę 69 USD. Najbardziej rozbudowany abonament możemy wykupić na 12 miesięcy, w czasie których każdego dnia możemy pobrać do 30 plików za cenę 1899 USD.

Oczywiście nie każdy potrzebuje takiej ilości plików stockowych każdego dnia. W wielu sytuacjach potrzeba nam odpowiedniego pliku do naszego artykułu na stronie czy wykonania jakiejś prezentacji raz na jakiś czas. Wtedy lepszym rozwiązaniem jest kupno plików za kredyty. Tu jak widać cena pliku zależy od tego jaką wielkość pliku wybierzemy, jaki poziom reprezentuje dostawca konkretnego pliku (czy jest długo w programie i jak dużo plików dostarcza). Ceny zaczynają się od 0,8 kredytu czyli mniej więcej 0,8 dolara za bardzo małe pliki od początkujących dostawców, a kończą się na 20 kredytach – 20 dolarach za obrazy wektorowe od najlepszych dostawców.

Jeśli chodzi natomiast o wybór plików, w bazie znajduje się ponad 9 milinów plików stockowych, przy czym każdego dnia baza jest uzupełniana o tysiące nowych zdjęć i grafik. W najbliższym czasie w Depositphotos ma pojawić się także wideo stockowe, które coraz częściej wykorzystuje się do różnego rodzaju reklam czy prezentacji. Na stronie widać już zachętę dla dostawców, do wgrywania tego rodzaju plików do serwisu. Sam serwis jest stosunkowo przyjazny dla użytkownika, mamy podział na kategorię wśród których możemy znaleźć ilustracje, moda i uroda, zakupy, nauka, sport czy technologia. Po za tym w wyszukiwaniu i zapamiętywaniu naszych wyborów pozwala nam system Ligtbox, dzięki któremu łatwo wybieramy te pliki, które są nam potrzebne. Po za tym funkcjonuje również blog Depositphotos, na którym możemy poczytać o tym, które pliki są najchętniej pobierane, jakie promocje przewidywane są na dany okres czy ogólnie o nowościach w całym serwisie.

Więcej na http://pl.depositphotos.com/

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas