Designteka

wydarzenia

Pokaż się na FREEFORMFESTIVAL!

19.07.2010

Od muzyki i malarstwa, po performance i street art.

Holenderskie piwo Grolsch zaprasza wszystkich twórców zajmujących się różnymi formami sztuki do udziału w pierwszej edycji konkursu Grolsch Independence Award. Konkurs skierowany jest do osób, które z pasją, kroczą własną drogą i nie poddają się artystycznym kompromisom. Zwycięzca, oprócz grantu w wysokości 10.000 zł, będzie miał możliwość zaprezentowania swojej twórczości podczas tegorocznego FreeFormFestival. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać aż do 17 sierpnia 2010 roku. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie www.grolsch.pl/konkurs

Ideą konkursu Grolsch Independence Award jest poszukiwanie i promowanie talentu młodych, niezależnych duchem artystów, którym trudno zaistnieć na polskiej scenie artystycznej, a których prace nie odbiegają od światowych standardów. Marka Grolsch angażując się we wspieranie wydarzeń artystycznych, chce wspierać twórców, którzy poprzez swoje prace pragną zaprezentować niestandardowe spojrzenie na sztukę i otaczający świat. Pomysł na konkurs i nagrodę Grolsch Independece Award powstał po ubiegłorocznym FreeFormFestival, kiedy to Grolsch po raz pierwszy podjął współpracę z festiwalem, będącym przeglądem nowoczesnej i niezależnej sztuki europejskiej w środowisku miejskim.

Do udziału w konkursie Grolsch Independence Award organizator zaprasza zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

Aby wziąć w nim udział wystarczy w terminie do 17 sierpnia 2010 roku wejść na stronę www.grolsch.pl/konkurs i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wszystkie zgłoszone prace będzie można obejrzeć na stronie konkursowej.

W ciągu 10 tygodni trwania Grolsch Independence Award główni członkowie jury – Bogna Świątkowska (dziennikarka i promotorka kultury, Prezes Fundacji Nowej Kultury „Bęc Zmiana”) oraz Bartek Chaciński (dziennikarz, publicysta i felietonista, specjalizujący się w tekstach o kulturze i muzyce nowoczesnej) wybiorą 20 półfinalistów. Spośród nich, pod koniec sierpnia, wyłonionych zostanie 10 finalistów oraz zwycięzca główny. Dorobek finałowej „jedenastki” będzie można zobaczyć na wernisażu w jednym z warszawskich klubów od 4 do 10 października br. Zwycięzca otrzyma zaś dodatkowo grant w wysokości 10.000 złotych na rozwijanie swojej wyjątkowej pasji artystycznej, statuetkę Grolsch Independence Award oraz możliwość zaprezentowania swoich prac na tegorocznym FreeFormFestival.

Tegoroczna edycja FreeFormFestival odbędzie się w dniach 15-16 października 2010 roku w Warszawie.

To wyjątkowe przedsięwzięcie kulturalne przybliża to, co nowe i świeże w kulturze europejskiej i światowej. Prezentuje nowoczesną i niezależną sztukę europejską w środowisku miejskim. Każdego roku w programie znajdują się zarówno wydarzenia muzyczne – koncerty, sety didżejskie – jak i pokazy audiowizualne, filmy krótko- i pełnometrażowe, sztuka wideo, reportaże, dokumenty oraz ekspozycje młodego polskiego dizajnu.

Więcej szczegółów konkursu Grolsch Independence Award na www.grolsch.pl/konkurs

Szczegóły festiwalu FreeFormFestival na www.freeformfestival.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas