Designteka

dodatki

Poland is Crazy

02.09.2011

Poland is Crazy to nowa firma na rynku pamiątek z Polski. Tworzą ją młodzi ludzie, którzy uwielbiają podróżować, zarówno w te mniej, jak i bardziej znane miejsca na ziemi. Z każdego wyjazdu przywożą oryginalne pamiątki. Chcieli, aby takie produkty można było przywieźć także z Polski. Poland is Crazy chce pokazać, że Polskę stać na dobry design, nowoczesne podejście do tematu i niesztampowe myślenie o narodowych symbolach, cechach i ikonach.

Dlaczego Crazy?

Poland is crazy! ‘Crazy’ to połączenie różnych rodzajów  energii jakie można odnaleźć w naszym narodzie, miks przeciwieństw: socjalistycznej mentalności z twardym kapitalizmem, miękkiej słowiańskości z katolicką zaściankowością, leserstwa i ignorancji z romantyczną walką o wolność.

Poland is Crazy charakteryzuje ułańska fantazja, porywczość, zabawa do rana, serdeczna gościnność, choć z nutą ksenofobii. Jest łącznikiem na drodze między porywczością Europy Wschodniej a Zachodnią praktycznością.

PRODUKTY

Odzwierciedleniem powyższych idei są produkty, które oferuje Poland is Crazy. Magnesy to niewielka pamiątka, która zmieści się w najmniejszym bagażu, doskonale uzupełniając kolekcję zebraną w czasie innych podróży. Na ten niedrogi gadżet pozwolić może sobie każdy turysta.

Design magnesów Poland is Crazy opiera się na prostocie i celności pomysłu, świetnie zaprojektowanej formie i w każdym przypadku zawiera w sobie elementy, które odzwierciedlają ideę firmy.

Poland is Crazy proponuje produkty adekwatne do wizji nowoczesnej Polski z której są dumni, w odważnej kolorystyce, zwięzłej formie i oryginalnym materiale.

Drewno wpisuje się w modny obecnie nurt ekologiczny, ale jest także jednym z podstawowych elementów polskiego krajobrazu, a nasze magnesy rzeczywiście pachną lasem!

Miękkie pcv jest estetycznym, designerskim nośnikiem dynamicznych treści; przypinki prezentują m.in. folkowe wzory.

W pełnej ofercie Poland is Crazy są 63 wzory magnesów, z czego 13 zostało wyprodukowanych jako tzw. partię testową.

MAGNES PAŁAC KULTURY, miękkie pcv

Symbol Warszawy ujęty w zwięzłej, prostej formie, która w adekwatny sposób odzwierciedla fajne, dynamiczne miasto, bez kompleksów. Magnes jest fragmentem większej linii magnesów Poland Is Crazy o wspólnej nazwie CITY ICONS.

MAGNES FISHEYE WARSZAWA, miękkie pcv

Panorama Warszawy przedstawiona w sumaryczny sposób na planie koła. Zamierzeniem projektantów było pokazanie Warszawy jako niezwykle dynamicznego, niemal „wybuchowego”, nowoczesnego miasta, w którym wiele się dzieje.

MAGNES I LOVE POLAND (biały), miękkie pcv

Magnes nawiązujący do słynnego I love NY, gdzie serce zastąpione jest schematycznymi konturami granic Polski. Projekt utrzymany jest w prostej, przejrzystej stylistyce.

MAGNES I LOVE POLAND (szary), miękkie pcv

Projekt magnesu opiera się na nawiązaniu do stylistyki stosowanej przez firmę Apple, którą wyróżnia minimalistyczny design, oszczędna kolorystyka i świetna jakość.

MAGNES TRY TO SAY ‘CHRZĄSZCZ’, miękkie pcv

Magnes nawiązuje do tego, co w naszym kraju niezwykle fascynuje obcokrajowców – zawiłości polskiego języka. Cała linia magnesów TRY TO SAY produkowanego przez POLAND IS CRAZY opiera się na bardziej lub mniej popularnych polskich zwrotach lub frazach, ciężkich do wypowiedzenia nawet dla Polaków.

MAGNES ORZEŁ, sklejka brzozowa

Magnes przedstawia dynamiczny wizerunek orła z polskiego godła. Wykonany jest w Polsce, z polskich produktów (sklejka brzozowa) i co ciekawe pachnie lasem!!

MAGNES LOGO POLAND IS CRAZY

Drewniana wersja logotypu POLAND IS CRAZY, który symbolizuje całą idę ‘CRAZY’ – połączenia różnych typów energii, (czasem nawet przeciwieństw), które siedzą w polskiej duszy, a które, czasem nie do końca ukierunkowane, są ogromną siłą, mieszanką wybuchową, która sprawia, że jako naród jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni. W logotypie energie te pokazane są za pomocą pozornie chaotycznych linii, które układają się w kształt granic Polski.

MAGNES PRZYPINKA BABOOSHKI

Ideą projektu było pokazanie w zabawny sposób, że matrioszki, tak popularnie wykorzystywane jako gadżet z Polski, wcale nie są polskie. Przedstawione z przymrużonym okiem mówią: „ we are not from poland”, a napis POLAND IS CRAZY sugeruje dlaczego.

MAGNES PRZYPINKA FOLK_KOGUT

Magnes z kogutem, jest współczesną formą inspiracji folkiem. Użyto tu folkowego wzoru i ludowych barw, ale całość potraktowana jest w nowoczesny, sumaryczny sposób.

MAGNES PRZYPINKA WORDS

Unpredictable, awesome, energetic, addictive, joyful, amazing, exotic, friendly, crazy – tak nas widzą obcokrajowcy i tak można opisać nas kraj. Bądźmy z tego dumni! Poland Is Crazy!

MAGNES PRZYPINKA WORDS AROUND

Unpredictable, awesome, energetic, addictive, joyful, amazing, exotic, friendly, crazy – tak nas widzą obcokrajowcy i tak można opisać nas kraj. Bądźmy z tego dumni! Poland Is Crazy!

MAGNES LOGOTYP POLAND IS CRAZY

Magnes oparty na logotypie POLAND Is Crazy, gdzie ‘CRAZY’ rozumiane jest jako połączenie różnych typów energii, (czasem nawet przeciwieństw), które siedzą w polskiej duszy, a które, czasem nie do końca ukierunkowane, są ogromną siłą, mieszanką wybuchową, która sprawia, że jako naród jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni. W logotypie energie te pokazane są za pomocą pozornie chaotycznych linii, które układają się w kształt granic Polski.

W chwili obecnej magnesy są dostępne w sklepie www.sopolish.pl

Więcej na www.facebook.com/#!/pages/Poland-is-Crazy/103592999735764

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas