Designteka

architektura, wydarzenia

Polska Architektura 2010

11.03.2011

Z początkiem marca 2011 roku na wortalu SZTUKA-ARCHITEKTURY.PL ruszył plebiscyt na najciekawsze wydarzenia w polskiej architekturze minionego roku.

Plebiscyt Polska Architektura XXL rozgrywany jest w tym roku już po raz trzeci. Redakcja wortalu oraz zaproszeni eksperci wytypowali spośród zgłoszeń 54 najważniejsze obiekty i wydarzenia 2010 roku. Wybór jest naprawdę imponujący – w sumie o głosy walczyć będzie ponad pięćdziesięciu kandydatów w dziewięciu kategoriach.

Ilość propozycji w poszczególnych kategoriach jest zróżnicowana. Niektóre obiekty walczyć będą o głosy w kilku kategoriach. Są też takie, jak krakowskie Muzeum Lotnictwa Polskiego czy hala sportowa w Bytomiu, które znalazły się w plebiscycie już po raz drugi. W roku ubiegłym były ‘kandydatami w budowie’, a do użytku oddane zostały w 2010 roku.

W zamierzeniu twórców wortalu SZTUKA-ARCHITEKTURY.PL projekt „Polska Architektura XXL” ma być próbą skatalogowania najważniejszych osiągnięć polskiej architektury każdego roku. Formularz głosowania i prezentacje kandydatów można znaleźć na dole strony głównej. Głosowanie potrwa do 5 maja.

Więcej informacji: Marta Artman, Marta.Artman@klaxon.pl, 022 216 99 12

W kategorii „Kultura i nauka” oraz „Ekologia” o uznanie internautów ubiega się Centrum Nauki Kopernik w Warszawie autorstwa RAr2 Laboratorium Architektury:

Siedziba firmy Schüco Polska w Siestrzeni pod Warszawą autorstwa biura Formo 3 Architekci startuje w kategorii „Ekologia”:

W kategorii „Biura” wytypowany został biurowiec firmy Roedl & Partner w Gliwicach autorstwa katowickiego biura medusa group:

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas