Designteka

wydarzenia

Polska fotografia na iPadzie

04.10.2012

Rok temu Rosikon Press, jako jedni z pierwszych, udostępniło zebrane w książkach „Artyści mówią. Wywiady z mistrzami malarstwa“ oraz „Artyści mówią. Wywiady z mistrzami grafiki“ zwierzenia oraz dzieła najwybitniejszych polskich artystów jako interaktywną aplikację. Właśnie do rąk miłośników technologii i sztuki trafiła nowa aplikacja na iPad, trzecia część bestsellerowej serii, „Artyści mówią. Wywiady z mistrzami fotografii“. Ten oryginalny sposób prezentacji publikacji miał za zadanie zaprosić jak najszersze grono czytelników do zapoznania się z twórczością mistrzów polskiej sztuki – zainteresowanie poprzednimi częściami książki pokazało, że taki sposób wydania się sprawdza. Publikacją wydaną w formie interaktywnej aplikacji interesują się nie tylko ludzie związani ze sztuką, artyści, instytucje kulturalne czy media, ale również osoby zapoznane z nowoczesną technologią oraz młodzież.

„Mieliśmy to szczęście by poznać artystów osobiście i chcielibyśmy także innym dać możliwość bardziej osobistego obcowania z twórcami, wejścia za kulisy. To za nimi kryją się wszystkie autorskie komentarze. Oczywiście wszystko zależy od artysty, to on nadaje ton wywiadowi i mówi o tym kim jest naprawdę, zdejmuje zasłonę ze swoich obrazów. Stąd pomysł na projekt „Artyści Mówią“ – Jan Kasprzycki-Rosikoń, pomysłodawca projektu.

Hanna Maria Giza

Dziennikarka Polskiego Radia (od 1989 roku), aktorka, autorka adaptacji radiowych i reżyser słuchowisk. W radiowej Trójce zajmowała się publicystyką społeczną i kulturalną, szczególnie promocją literatury i popularyzacją nauki, przeprowadziła wywiady m.in. Umberto Eco, Normanem Daviesem, Henrykiem Grynbergiem, Ryszardem Kapuścińskim, Stanisławem Lemem, Rogerem Penrose, Igorem Novikovem, Aleksandrem Wolszczanem. Laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym Złoteg Krzyża Zasługi przyznanego przez Prezydenta RP (2005) oraz Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski nadanego przez prezydenta Bronisława Komorowskiego (2011). W Programie 2 Polskiego Radia realizowała autorski cykl audycji „W obiektywie”, z którego powstała książka. Zaktualizowane wydanie drugie tej publikacji ukazało się pod tytułem „Artyści mówią. Wywiady z mistrzami fotografii”.

Seria „Artyści mówią” w wersji na tablety

Aplikacja została przygotowana przez Optizen Labs w środowisku Adobe Digital Publishing Suite w dwóch orientacjach – w pionowej wersji tablet przedstawia wywiady z 23 najwybitniejszymi polskimi fotografami, ilustrowane pracami artystów. Wersja pozioma oferuje bogate galerie, wzbogacone o dzieła, które nie znalazły się w wersji drukowanej. Więcej pod adresem: artyscimowia.pl.

Seria „Artyści Mówią” w App Store

„Wywiady z Mistrzami Malarstwa” oraz „Wywiady z Mistrzami Grafiki” od roku dostępne są do pobrania w App Store. „Wywiady z Mistrzami Fotografii” można pobrać już teraz!

Wydawca: Rosikon Press

Pomysłodawca i realizator: Creative Hub Group

Wykonawca: Optizen Labs

Partner technologiczny: Adobe Systems

Aplikacja do pobrania z App Store na stronie internetowej http://itunes.apple.com/pl/app/id467584239

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas