Designteka

wnętrza

Ponadczasowy design od Rashida

18.10.2016

Karim Rashid – jeden z najbardziej znanych projektantów swojego pokolenia, autor m.in. kultowego krzesła zaprojektowanego dla BoConcept – Ottawa, już 22 października poprowadzi swój autorski wykład w ramach Warsaw Home i Poland Design Festival. Projekty designera łączą w sobie prostotę i funkcjonalność charakterystyczną dla BoConcept.

W 2012 roku Karim stworzył dla BoConcept całą kolekcję mebli do jadalni oraz dodatków. W jej skład wchodziły lampy, wazony, kubki, filiżanki, talerzyki oraz dywan. W serii dodatków można było dostrzec wszystkie najbardziej charakterystyczne cechy stylu projektanta: zamiłowanie do form organicznych, miękkich, obłych linii, neonowych kolorów, poczucie humoru, zabawę formą, indywidualizm. Po czterech latach od premiery kolekcji „Ottawa” jej najważniejsze elementy, czyli stół i krzesła do jadalni o tej samej nazwie, cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów i zyskały miano bestsellerów. Projektant sam przyznaje, że kolekcja była dla niego podróżą do czasów młodości, studiów i chłodnego klimatu:

„Kolekcja Ottawa zabrała mnie w podróż w przeszłość, do czasów, gdy 30 lat temu studiowałem na wydziale designu w stolicy Kanady – Ottawie, niewielkim, północnym mieście o wspaniałym klimacie. Zawsze gdy jestem w Danii, czuję podobieństwo klimatu i atmosfery. Kiedy więc BoConcept zaprosił mnie do współpracy, pomyślałem, że w ten sposób uczczę 30 lat mojej działalności.”

Światowej klasy designer pojawi się na Warsaw Home i Poland Design Festival 22 października 2016 roku w halach wystawienniczych PTAK WARSAW EXPO. W sobotę, o godzinie 13.30 poprowadzi wykład „Future of Design”.

Zapraszamy na www.boconcept.com/pl-pl/

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas