Designteka

wnętrza

PORTA inspiruje Skandynawią

23.05.2016

Skandynawia, minimalizm, przewaga bieli i jasnych barw – w tych kilku słowach można opisać najmodniejsze style urządzania wnętrz. Polski producent drzwi – PORTA KMI POLAND – podąża za najnowszymi trendami i w „Katalogu inspiracji. Otwórz się na możliwości” prezentuje rozwiązania, dzięki którym mieszkanie stanie się nowoczesne oraz oryginalne.

– Nasi klienci mają coraz większe wymagania i oczekiwania wobec drzwi, które kupują. Zależy im nie tylko na jakości, ale także stylistyce, która powinna odpowiadać najnowszym trendom urządzania wnętrz. W „Katalogu inspiracji. Otwórz się na możliwości” prezentujemy rozwiązania, które zaspokoją najbardziej oryginalne potrzeby klientów i pomogą stworzyć im wymarzone wnętrze – mówi Magdalena Jakóbiak, Product Marketing Manager w PORTA KMI POLAND.

Jakie trendy są teraz najbardziej na topie? Jasne kolory oklein, takie jak Dąb Skandynawski, Sosna Norweska, Biel Klasyczna czy Wenge White, idealnie nadają się do stworzenia modnego wnętrza zgodnie z najnowszymi trendami. A do tych z całą pewnością można zaliczyć inspirowany naturą styl skandynawski i minimalistyczny, designerski styl nowoczesny, do których pasuje szeroka paleta drzwi firmy PORTA.

Styl skandynawski ceniony jest za swoją prostotę i funkcjonalność, nadaje się zarówno do dużych apartamentów, jak i mniejszych mieszkań. Dla klientów chcących urządzić swoje mieszkanie w takim stylu odpowiednie będą drzwi Porta KONCEPT w okleinie Portasynchro 3D w kolorze Sosna Norweska lub Porta HARMONY w okleinie Portaperfect 3D w barwie Dąb Skandynawski. Obie okleiny – Portasynchro 3D oraz Portaperfect 3D – posiadają trójwymiarowy rysunek słojów drewna odwzorowujących ich naturalne piękno oraz do złudzenia przypominają fornir. Połączenie bieli z jasnym drewnem sprawiają, że mieszkanie staje się bardziej przestronne oraz przytulne.

Styl skandynawski doda niewielkim mieszkaniom przestronności i optycznie je powiększy, w przypadku większych mieszkań sprawi, że będą one bardziej przytulne.

Bardzo popularnym trendem jest również styl nowoczesny dający poczucie przestrzeni oraz cechujący się industrialnymi dodatkami, a także kolorystycznymi kontrastami. Jednym z nowszych trendów stosowanych w takich wnętrzach jest zastosowanie skrzydła w innej kolorystyce niż ościeżnica. W ofercie PORTA jest to standardowa procedura, która daje niestandardowy efekt oraz może być zastosowana w przypadku wielu kolekcji. Idealnym uzupełnieniem nowoczesnych wnętrz będą lakierowane drzwi Porta GRANDE w kolorze Biel Klasyczna oraz Porta BALANCE w okleinie Portasynchro 3D i kolorze Wenge White. Kolekcje oprócz drzwi w jasnej barwie posiadają modele z dużymi przeszklonymi powierzchniami, które jeszcze bardziej rozświetlają mieszkanie oraz nadają mu nowoczesny wygląd.

Styl nowoczesny to połączenie kontrastujących ze sobą kolorów, materiałów i faktur, to wnętrza dla osób, które uwielbiają miejski styl życia.

– Jasne kolory ze względu na swoją ponadczasowość są rozwiązaniem problemu szybko zmieniających się trendów. Na dodatek taka kolorystyka daje poczucie przestrzeni nawet w mniejszych pomieszczeniach – dodaje Renata Szymańska, Specjalista ds. Promocji w PORTA KMI POLAND.

Oprócz gotowych, sprawdzonych rozwiązań, teraz każdy może stać się projektantem drzwi i samodzielnie opracować indywidualny wzór frezu. Taką możliwość oferuje kolekcja Porta VECTOR Premium, charakteryzująca się idealnie gładką powierzchnią z subtelnym frezowanym wzorem, dająca efekt połączenia prostoty i nowoczesności.

Więcej informacji na www.porta.com.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas