Designteka

wydarzenia

Posmakuj design

07.08.2013

Blisko 200 uczestników odwiedziło pierwsze z trzech spotkań „Posmakuj design” organizowanych przez kuchnię+ i DOMO+ oraz Internity. Goście mieli okazję m.in. skosztować potraw z grilla przygotowanych przez Tomasza Jakubiaka, posłuchać rad znanej widzom DOMO+ profesjonalnej home stagerki Marii Semczyszyn i obejrzeć wciągający dokument „Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa”.

W czwartek, 25 lipca na skwerze pomiędzy Instytutem Mechaniki Precyzyjnej a Defabryką, przy ul. Duchnickej 3 na warszawskim Żoliborzu, przed siedzibą Internity, odbyło się pierwsze spotkanie z serii „Posmakuj design”. Jest to cykl, którego ideą jest promocja świadomego dizajnu – zarówno w sztuce użytkowej jak i gotowaniu.

Tematem przewodnim lipcowej imprezy był ogień i jego znaczenie w kuchni oraz wystroju wnętrz.

Z tej okazji blisko 200 osób mogło spróbować delikatesów specjalnie przygotowanych na żywo przez Tomka Jakubiaka znanego m.in. z programu kuchni+ „Jakubiak lokalnie” i Bartosza Hebę z firmy Weber.

Goście wysłuchali także porad Marii Semczyszyn, prowadzącej w DOMO+ „Home staging – mieszkania do sprzedania”. Na koniec spotkania miłośnicy designu zostali zaproszeni na pokaz filmu „Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa”, wyprodukowanego przez DOMO+ dokumentu w reżyserii Małgorzaty Olimpii Świderskiej.

Komfortowa atmosfera, wygodne leżaki i dobre jedzenie sprawiły, że prezentacja filmu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych.

Aż kilkudziesięciu małych pasjonatów gotowania wzięło udział w warsztatach „Dzieciaki od Kuchni” prowadzonych przez Martę Wajdę z Made With Love.

Krótką relacje filmową z imprezy można zobaczyć na stronie http://vimeo.com/71240890 (aut. Jarek Tokarski/wobix).

Kolejne spotkania z cyklu „Posmakuj design” odbędą się w czwartki 29 sierpnia i 26 września. Będą poświęcone pozostałym żywiołom, czyli wodzie, powietrzu i ziemi.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas