Designteka

wnętrza

Potrójne „S”

19.02.2014

„3xS” (SIEDZISKO, STÓŁ, SZAFA) to trzecia już edycja projektu „w2p” (WARSZTATY DWÓCH PRACOWNI), którego kolejne etapy możemy prześledzić na blogu Designerer.com. Przedsięwzięcie realizowane jest przez pracownie projektowania mebli wrocławskiej ASP.

Siedzisko, stół i szafa to trzy rodzaje mebli, które umieszczone razem w jednym pomieszczeniu nadają mu sens funkcjonalny i estetyczny. Dlatego też właśnie takie zestawy zostały opracowane przez kilkuosobowe zespoły studentów biorących udział w przedsięwzięciu, nad którym merytorycznie czuwają: prof. Wacław Kowalski, as. Magdalena Garncarz, as. Szymon Hańczar. Złożoność projektowanych mebli ma być impulsem do myślenia o nich jako o grupie produktów, które powinny łączyć określone cechy formalne.

Podsumowanie warsztatów odbyło się 10 grudnia 2013 r., ale pierwsza oficjalna odsłona efektów prac warsztatowych planowana jest w maju 2014 r., podczas wrocławskiej Nocy z Designem w Domarze. Wtedy będzie można na żywo obejrzeć owoce działań studentów ASP. Jednak już teraz można podejrzeć zdjęcia z prac nad projektem znajdujące się na blogu Designerer.com, którego autorzy od samego początku kibicują i patronują projektowi.

Więcej: www.designerer.com

w2p” (warsztaty dwóch pracowni) to projekt realizowany przez pracownie projektowania mebli wrocławskiej ASP. Głównym celem projektu jest promocja pracy zespołowej, praca z tzw. ograniczeniami oraz praca z podmiotami zewnętrznymi. Dotychczas w ramach projektu zrealizowano warsztaty „stół za 100″ oraz „ćwiartka”. Sześć zespołów projektowych dysponując płytami meblowymi z oferty partnera wydarzenia firmy PFLEIDERER wykonało siedziska, stoliki i szafki. Jedna z głównych wytycznych dla powstałych obiektów było hasło „kolaż”.

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas