Designteka

wydarzenia

Poznań Design Days

21.05.2014

Poznań Design Days to festiwal designu, w którego organizację zaangażowane są liczne instytucje kultury i sztuki, a także przestrzenie kreatywne funkcjonujące na terenie Poznania. Organizatorem projektu jest Fundacja Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Fundacja Klaster Poznań. Na 10 dni Poznań stanie się platformą wymiany doświadczeń polskich i zagranicznych środowisk projektowych, w której będą prezentowani zarówno dojrzali projektanci, jak i twórcy młodego pokolenia.

W programie przewidujemy liczne wystawy, prezentacje, pokazy filmów, spotkania, warsztaty i dyskusje na temat designu i przestrzeni publicznej. Przedsięwzięcie to posiada ogromny potencjał kulturotwórczy i doskonale wpisuje się strategiczne działania Poznania dotyczące wzrostu znaczenia miasta jako ważnego ośrodka przemysłu kreatywnego.

Poznań Design Days 2014 ma stanowić bezpośredni wyraz roli komunikacji w projektowaniu, stąd też hasłem przewodnim pierwszej edycji festiwalu jest: KOMUNIKACJA.

Wydarzenie to ważny krok w kierunku zintegrowania lokalnych artystów i projektantów pod szyldem zaplanowanego wydarzenia, ale także Partnerów zaangażowanych w realizację festiwalu. Inicjatywa zorganizowania w Poznaniu wydarzenia poświęconego designowi w jego różnorodnych odmianach i przejawach stanowi znaczący wkład w dopełnienie mapy tego typu wydarzeń mających miejsce w Polsce. Gdynia Design Days, Wawa Design Festiwal, Łódź Design Festival, Wroclove Design Festiwal – to tylko co znakomitsze przykłady, znamionujące proces postępującego zainteresowania projektowaniem, zarówno wśród osób związanych ze sztuką, jak i w szerszym kontekście ogólnospołecznym.

Poznań Design Days 2014 stanowi zaproszenie do animowania podobnych działań oraz wspierania lokalnego środowiska artystycznego i projektowego.

Naszym celem jest prezentacja i promocja kreatywnego projektowania, a także edukacja w zakresie wzornictwa przemysłowego. W 2014 roku program krążył będzie wokół tematu wielkopolskich twórców i klimatu miasta.

Festiwal odbędzie się od 30 maja do 8 czerwca 2014 roku.

Więcej informacji na stronach:

http://poznandesigndays.pl/

https://www.facebook.com/PoznanDesignDays

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas