Designteka

wydarzenia

Pracownia Młodego Przedsiębiorcy

08.11.2016

Pracownia Młodego Przedsiębiorcy – przygotowani na dobry start.

Laboratorium Designu i Sztuki już po raz trzeci zaprasza do udziału w programie Pracowni Młodego Przedsiębiorcy. Jest to cykl bezpłatnych warsztatów skierowanych do artystów, projektantów, rzemieślników, grafików i innych osób działających w sektorach kreatywnych. W programie mogą wziąć udział zarówno osoby, które planują rozpoczęcie własnego biznesu, jak również młodzi przedsiębiorcy będący na początku swojej kariery biznesowej. Warsztaty odbędą się od 14 listopada do 5 grudnia w CRZ Krzywy Komin na ul. Dubois 33-35a we Wrocławiu.

Program Pracowni Młodego Przedsiębiorcy obejmuje 44 godziny bezpłatnych warsztatów, które przybliżą uczestnikom praktyczne aspekty prowadzenia własnego biznesu. Na 215 uczestników czekają wykwalifikowani specjaliści oraz praktycy z wieloletnim doświadczeniem, którzy wprowadzą ich we wszelkie tajniki marketingu, zarządzania, autoprezentacji, usability, e-commerce, kreowania wizerunku, technik rozwiązywania konfliktów czy wszelkich zawiłości związanych z prawem autorskim.

Przed nami szkolenia takie jak:

1. Autoprezentacja i skuteczna sprzedaż produktu

2. Kreowanie wizerunku w biznesie

3. ABC Przedsiębiorczości

4. Komunikacja w organizacji

5. Asertywność, czyli ­ jak zwiększyć szacunek do samego siebie

6. Konflikty, czyli jak wykorzystać potencjał sporów

7. Negocjacje, czyli jak ujarzmić komunikacyjnego smoka

8. Zarządzanie własnym projektem

9. Wprowadzenie do e-commerce

10. Design Thinking – praktycznie

11. Usability – bliżej potrzeb klienta

12. Prawa autorskie – mity i fakty

Kalendarz warsztatów, a także zapisy na poszczególne zajęcia znajdziecie na www.laboratoriumdesignuisztuki.pl oraz na www.krzywykomin.pl

Pracownia Młodego Przedsiębiorcy jest jedną z 7 pracowni, których program realizowany jest we wrocławskim CRZ Krzywy Komin (ul. Dubois 33-35a) w ramach projektu „Laboratorium Designu i Sztuki”. Program pracowni to profesjonalna oferta edukacyjna, której spójnikiem jest design reprezentujący to, co współczesne, innowacyjne i otwarte na człowieka. Nie można jednak zapomnieć, że prowadzi on także dialog z tradycyjnymi rzemiosłami. Podczas składających się na projekt bezpłatnych warsztatów, szkoleń, spotkań oraz dyskusji uczestnicy wykorzystają dawne techniki rękodzielnicze, przy jednoczesnym doskonaleniu metod posługiwania się nowymi technologiami. Program Laboratorium obejmuje ok. 60 bezpłatnych warsztatów i spotkań, całość zamknie podsumowująca wystawa prezentująca efekty wspólnej pracy projektantów, artystów, rzemieślników i uczestników w wieku od 5 do 100 lat.

Projekt Laboratorium Designu i Sztuki jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Fundacja OPEN MIND

Współorganizatorzy: GRUPAKREATYWNI.PL, CRZ Krzywy Komin

Fundacja OPEN MIND

www.fundacjaopenmind.pl

Fundacja OPEN MIND to organizacja non-profit założona przez grono entuzjastów designu, rzemiosła, sztuki, edukacji społecznej i kulturowej. Działa społecznie, pro-ekologicznie, kulturotwórczo, międzynarodowo i międzypokoleniowo. Wspiera rozwój społeczeństwa kreatywnego, opartego na wiedzy, świadomie korzystającego z dostępnych innowacji i wspólnego europejskiego dorobku historyczno-kulturowego.

Zorganizowaliśmy m.in. FRESH DESIGN – Młoda Europa o designie, Aktywni i Kreatywni – Polacy w Europie, Drogowskazy. Dolnośląska Mapa Legend i Rzemiosła, KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń, Laboratorium Designu i Sztuki, Design Bez Barier.

CRZ Krzywy Komin

www.krzywykomin.pl

Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin tworzy przestrzeń dla rozwoju kapitału intelektualnego i materialnego w obszarze rzemiosła, designu, kultury i sztuki. 1200 m2 powierzchni, w pełni wyposażone pracownie i doświadczenie w realizowaniu projektów lokalnych oraz międzynarodowych.

Zlokalizowany na Nadodrzu, które posiada bogate tradycje rzemieślnicze, oraz szerokie perspektywy dla branży kreatywnej, Krzywy Komin realizuje misję łączenia biznesu, rzemiosła, sztuki i designu w celu tworzenia kapitału kulturowego i intelektualnego Wrocławia.

 

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas