Designteka

wydarzenia

Projekt „Marinna” nagrodzony

28.11.2013

Dominika Drezner laureatką międzynarodowej nagrody Red Dot 2013 w kategorii Design Concept za projekt „Marinna”. Jest to nowatorski port składający się z modułów. Elementy portu można dowolnie łączyć tworząc struktury nie ingerujące w otaczającą nas przyrodę. Rozdanie nagród odbyło się 25 października 2013 w Singapurze.

Red Dot jest międzynarodową nagrodą przyznawaną wybitnym projektom z całego świata. Projekt nagrodzony Red Dot gwarantuje prestiż i międzynarodowe uznanie. Red Dot jest przyznawana od 1955 roku w trzech kategoriach: Communications Design, Product Design, Concept Design. Nagroda co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem firm i projektantów z wielu krajów. W tym roku w kategorii Red Dot Design Concept 4,394 tys. osób złożyło projekty w sumie z 56 krajów. Jury wybrało najlepsze projekty, które zostały nagrodzone na wyjątkowej ceremonii w Singapurze. Zwycięskie prace można oglądać w muzeum w Singapurze, na stronie internetowej Red Dot oraz w corocznie wydawanej księdze Yearbook.

Projekt „Marinna” autorstwa utalentowanej projektantki Dominiki Drezner został nagrodzony Red Dot Award w 2013 roku w kategorii Design Concept. Nowatorska „Marinna” to projekt przystani, portu rekreacyjnego składającego się z modułów. Elementy portu można dowolnie łączyć tworząc struktury nie ingerujące w otaczającą nas przyrodę. Port może przybierać formy odpowiadające oczekiwaniom żeglarzy i turystów. Modułowy system można dowolnie modyfikować w zależności od jego przeznaczenia. „Marinna” jest projektem łączącym zamiłowanie projektantki do form łączących ludzi z naturą.

Dominika Drezner

Absolwentka Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego i Architektury Wnętrz. Uczestniczka międzynarodowych wymian studenckich w ramach stażów i kształcenia, m.in. Porto, Mediolan. W 2009 roku nagrodzona Stypendium Ministra Kultury za doskonałe wyniki w nauce. Laureatka prestiżowej nagrody Red Dot Design Award 2013. Jej prace były wystawiane na wystawach i festiwalach designu m. in. Łódź Design Festiwal, Gdynia Design Days.

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas