Designteka

wydarzenia

Projekt Miasto

14.01.2016

Projekt Miasto czyli przyszłość Warty oczami studentów School of Form. Organizowany we współpracy z Urzędem Miasta Poznania Projekt Miasto skierowany został do studentów trzeciego roku specjalności communication design w School of Form. Zadaniem młodych adeptów projektowania było opracowanie komunikacji wizualnej, która na nowo odkryje zalety rzeki w mieście, oddając Wartę w ręce mieszkańców Poznania.

Prace projektowe trwające w zimowym semestrze uwzględniały zajęcia z grafiki, typografii, ilustracji i projektowania stron internetowych. Pod okiem ekspertów ze School of Form studenci zmierzyli się z zadaniem polegającym na stworzeniu spójnej komunikacji wizualnej, wykorzystującej różne nośniki informacji, która w atrakcyjny i zrozumiały sposób przedstawi walory życia nad rzeką.

18 stycznia studenci SoF wezmą udział w panelu dyskusyjnym z ekspertami i organizacjami pozarządowymi. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. zagadnienia dotyczące przyszłości rzeki w mieście oraz strategii komunikacji wizualnej Poznania. Udział w spotkaniu zapowiedział wiceprezydent Mariusz Wiśniewski. Panel uzupełni prezentacja najlepszych projektów studentów, wykonanych w ramach Projektu Miasto oraz ich konsultacja z ekspertami.

Termin i miejsce:

18 stycznia 2016, 11.00-15.00, Concordia Design

Organizator: School of Form, Urząd Miasta Poznania

Wydarzenie otwarte dla publiczności.

Prowadzenie projektu: Bianka Rolando

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas