Designteka

wydarzenia

Projekt nadmorskiego zdroju

09.01.2012

Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna ogłasza konkurs na projekt wzorniczy zdroju ulicznego. Spółka planuje postawić w Pasie Nadmorskim pięć zdrojów do czerpania wody pitnej.

Inicjatywie towarzyszy hasło „Łyk zdrowej wody nad morzem”. Konkurs kierowany jest do wszystkich, którzy posiadają kompetencje w zakresie projektowania form przestrzennych i którym zależy na atrakcyjnym zagospodarowaniu nadmorskiego deptaka. Organizatorzy konkursu stawiają na symbiozę estetyki i funkcjonalności projektowanych urządzeń – na świadome urządzenie przestrzeni, której wszyscy jesteśmy użytkownikami. Liczą na oryginalny, ale zarazem wzorniczo spójny i ergonomiczny projekt.

Konkurs jest przykładem dobrych praktyk w zakresie współpracy projektantów, urbanistów i samorządowców decydujących o wyglądzie publicznej przestrzeni. To kolejny krok, którym Gdańsk wprowadza na swoje ulice design – czyli przemyślany i znaczący wzór. Partnerami konkursu, który ma wyłonić formę zdrojów jest Urząd Miejski w Gdańsku oraz Centrum Designu w Gdyni.

Wyłonienie najlepszego projektu będzie przebiegało dwuetapowo. W pierwszym etapie Sąd Konkursowy, składający się ze specjalistów w dziedzinie designu, wzornictwa przemysłowego, architektury i urbanistyki wybierze trzy najlepsze prace. O tym, jaką formę ostatecznie przyjmą zdroje – zadecydują gdańszczanie w głosowaniu internetowym.

Organizatorzy czekają na wzornicze pomysły do 6 lutego 2012 r. Dla autorów najlepszych koncepcji przewidziano atrakcyjne nagrody. Ponadto zwycięzca będzie miał pierwszeństwo w wykonaniu dokumentacji projektowej.

Regulamin oraz szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie www.giwk.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas