Designteka

wydarzenia

Projekt „Warszawa” w SH Studio

17.03.2014

Czarny Roman, Bazyliszek, Złota Kaczka to tylko niektórzy bohaterowie najnowszego projektu Pawła Nowika Nowickiego zatytułowanego po prostu – „Warszawa”. Znany grafik stworzył cykl plakatów poświęconych stolicy. Od 20 marca można je będzie obejrzeć na wystawie w SH Studio.

W swoich pracach Nowik podejmuje próby reinterpretacji znanych miejskich legend – historycznych i tych, które rodzą się na naszych oczach. Przykładem takiej współczesnej narracji jest historia Tęczy na Placu Zbawiciela. Na plakatach znajdują się także odniesienia do faktów z przeszłości, jak wybuch gazu w Rotundzie.

- Znaczna część mieszkańców Warszawy – w tym ja – to osoby przyjezdne. Chciałbym, aby nie kojarzyły stolicy wyłącznie z miejscem pracy czy nauki. Stare legendy i współczesne miejskie opowieści pozwalają zobaczyć ją w znacznie bogatszym kontekście. Warszawa jest wspaniałym miastem i warto popularyzować historie z nią związane, zarówno wśród nowych mieszkańców, jak i tych z tych z kilkupokoleniowym zapleczem – o swoim pomyśle opowiada Paweł Nowik Nowicki.

Pomimo rozpiętości zagadnień, jakie odnajdziemy na plakatach Nowika, seria tworzy spójną formalnie całość. Każdy, kto zna poprzednie projekty grafika, z łatwością rozpozna charakterystyczny dla niego styl. Jego składowymi są geometryzacja formy, oszczędna paleta kolorów oraz silna symbolika. Wszystko to podporządkowane jednemu celowi – rozbudzeniu apetytu na Warszawę.

Paweł Nowik Nowicki – grafik, scenograf, plakacista, członek S.T.G.U.

Zajmuje się projektowaniem plakatów, scenografii, identyfikacji wizualnej i grafiki wydawniczej.

Współpracował m.in.: z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Instytutem Wzornictwa Przemysłowego, Teatrem Polonia, Państwową Galerią Sztuki w Sopocie i Operą Bałtycką.

Więcej o autorze: www.nowiknowicki.com

Paweł Nowik Nowicki „Warszawa”

SH Studio

ul. Wilcza 44, Warszawa

Wernisaż: 20 marca, godz. 20.00

Wystawa potrwa do 12 kwietnia.

SH STUDIO – miejsce designu wnętrz i sztuki we wnętrzach www.facebook.com/SH.studio.SH

 

 

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas