Designteka

Projektowanie interakcji bez tajemnic

10.03.2011

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach zaprasza do udziału w trzecim spotkaniu z cyklu „Spotkań z Ekspertem”. To spotkanie dla środowiska akademickiego organizowanych w ramach projektu Design Silesia. Tym razem ekspertem będzie dr Agnieszka Szóstek, Kierownik Laboratorium Interaktywnych Technologii znajdującym się przy Ośrodku Przetwarzania Informacji (OPI) w Warszawie. Spotkanie odbędzie się 17 marca 2011 roku, godz. 11.00 – 15.30 w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, ul. Raciborska 37.

Praca człowieka przy pomocy komputera, to dzisiaj najczęściej kojarzone z pojęciem interakcji zjawisko. Interakcja zakłada w tym przypadku pewien szczególny rodzaj komunikacji jaka zachodzi pomiędzy człowiekiem a technologią; nie tylko człowiek poprzez naciśniecie sekwencji klawiszy „ komunikuje” maszynie co ma zrobić ale i ona „odpowiada” lub wręcz „wydaje polecenia” co zrobić ma człowiek.

Interakcja to coś więcej niż tylko przekazywanie informacji wyrażanych poprzez tradycyjne „przyciskanie guzików”. – twierdzi Agnieszka Szóstek. Może być ona na przykład grą albo zabawą, kiedy zwykłą lampę zamiast przełącznikiem zapalamy klaśnięciem. Ale wyobraźnia podpowiada, że interakcja może dotyczyć perswazji albo że może być magiczna.

Spotkanie z dr Agnieszką Szóstek ma po pierwsze zainspirować słuchaczy do myślenia o projektowaniu interakcji w sposób kreatywny i wychodzący poza tradycyjne podejście. Po drugie pokazać w praktyce, że najbardziej efektywna i kreatywna jest praca w interdyscyplinarnych zespołach składających się niekoniecznie z samych projektantów.

Więcej na www.asp.katowice.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas