Designteka

wnętrza

Projektowanie oświetlenia z LAKO

27.07.2017

Oświetlenie pełni w naszym życiu ważną rolę. W sklepie, w pracy, w naszym domu. Zwracamy uwagę na przedmioty w dużej mierze, właśnie dzięki oświetleniu. Przy wyborze lampy, otwieramy się na te wszystkie informacje – dostępne rozwiązania i funkcje, a po drodze zwracamy uwagę na design. Polski producent oświetlenia, firma LAKO pod koniec czerwca zaprezentowała kilka swoich nowości oraz opowiedziała o rozwiązaniach na spotkaniu zorganizowanym dla architektów przez markę Euforma w Warszawie.

LAKO to polska firma, która specjalizuje się w produkcji nowoczesnych opraw świetlnych przeznaczonych zarówno do wnętrz komercyjnych, jak i prywatnych. Markę wyróżnia przede wszystkim indywidualne podejście do klienta, nowoczesna technologia i zastosowanie innowacyjnych rozwiązań. Główną misją firmy jest kreowanie kompleksowych rozwiązań oświetleniowych, odpowiadających najnowszym trendom, technologiom oraz wymogom prawnym. LAKO to zespół profesjonalistów, którzy oferują pomoc w zakresie projektowania oświetlenia, dobór ilości punktów oświetleniowych, parametrów, temperatury barwowej opraw.

Niecały rok temu swoją premierę miała lampa ALLOW. Lekka, uniwersalna, elastyczna oraz innowacyjna. Pojedyncza oprawa przypomina wygięty płatek kwiatu, tajemnicze morskie stworzenie lub falę. Dwie lampy zawieszone obok siebie pod dowolnym kątem wyglądają, jak widziane z oddali rozpięte skrzydła ptaka. Ale zabawa kształtem to dopiero początek przygody z ALLOW. Marka wprowadziła nową wersję tej lampy – ALLOW BABY o zmniejszonej średnicy. Błona termonapinalna, z której wykonana jest ALLOW, charakteryzuje się lekkością, elastycznością i efektownie rozprasza światło. Pozwala zawieszać oprawę w dowolnej pozycji, bez specjalnych konstrukcji. Jeśli w jej powierzchni wykonamy mikroperforację, zyskuje ona właściwości dźwiękochłonne, które doskonale sprawdzą się we wnętrzach publicznych. Interesujące jest tu zastosowanie technologii RGB, która pozwala kreować wyjątkowe sceny świetlne. Dodatkowym atutem oprawy jest zaawansowana technologia – system Tunable white, umożliwiający sterowanie barwą światła w przedziale 2700 – 6500 K – od przytulnej, bardzo ciepłej barwy do zimnej. Architekci w showroomie Euforma, mogli dodatkowo zobaczyć wersję ALLOW ale w kanciastej odsłonie. Model QALLOW zdecydowanie przypadnie do gustu fanom prostych kształtów.

 

Najnowsze modele będą już wkrótce dostępne w ofercie showroomów Euforma. Obie marki łączy pasja. Właściciele Euformy, jako entuzjaści polskiego designu chętnie wspierają polskie marki i pokazują je w swoich showroomach, a LAKO to firma zarządzana przez trzy pokolenia ludzi, którzy kochają swoją pracę. Produkcja i projektowanie opraw oświetleniowych daje im olbrzymią satysfakcję. To, co najbardziej istotne – LAKO daje swoim partnerom, klientom wielkie KNOW-HOW w zakresie doboru opraw oświetleniowych oraz najnowszych, energooszczędnych technologii.

O Euforma

Euforma zrodziła się z pasji do polskiego wzornictwa. Są to jedyne w Polsce showroomy z kompleksową ofertą mebli, oświetlenia oraz dodatków pochodzącą od najlepszych polskich producentów. Euforma nieprzerwanie rozwija swoją działalność wybierając polskie marki, które charakteryzuje unikatowe wzornictwo, funkcjonalność oraz jakość. W ofercie firmy znajdują się produkty zarówno renomowanych polskich producentów mebli i oświetlenia, jak Noti, Paged, Fameg a także mniejszych, prężnych marek, jak – Tabanda, Loft Decora czy Hayka.

Zapraszamy na www.euforma.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas