Designteka

wnętrza

Projekty Karoliny Rybarczyk

02.06.2011

Firma INSTAL-PROJEKT stawia na współpracę z utalentowanymi i kreatywnymi projektantami, takimi jak Karolina Rybarczyk. Ona sama o projektowaniu mówi, że najważniejsze jest w nim „połączenie grafiki z technologią”.

Jednym ze współpracowników firmy INSTAL-PROJEKT jest Karolina Rybarczyk – młoda designerka działającą także na polu projektowania wnętrz oraz grafiki. Prócz form przemysłowych tworzy meble, oświetlenie, akcesoria. Ponadto zajmuje się również wspieraniem firm w rozwoju biznesowym, wzmacnianiem marki, budowaniem wizerunku i wyróżnianiem na rynku przez silny produkt. Na stałe współpracuje z Dawidem Graczykiem – architektem wnętrz. Projektowała już dla takich marek jak m.in.: Sanitec Koło, Meble Vox, Elegante. Należy do Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych.

PROJECT LIGH_2_seria projektorów i lamp dla prywatnego inwestora_podczas Nocy Muzeów w 2009 roku

Projekty Karoliny Rybarczyk charakteryzują się minimalistyczną prostotą, a jednocześnie mają w sobie coś tajemniczego. Projektantka mocno stawia na nowoczesność i wykorzystanie najnowszych technologii, dba też o każdy szczegół oryginalnych form. Wraz z Adamem Pulwickim dla marki INSTAL-PROJEKT zaprojektowała grzejniki Zebra oraz Drada.

Grzejnik Zebra marki INSTAL-PROJEKT, projektant Adam Pulwicki i Karolina Rybarczyk, zdjęcia wykonano w salonie Koło w Krakowie

Zebra to grzejnik zaliczany do linii Trendy. Projektanci inspirowali się kodem kreskowym. Grzejnik charakteryzuje się nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Wykorzystano w jego produkcji technologię laserową LASERCUT, co gwarantuje najwyższą jakość i precyzję wykonania. Ponadto grzejnik jest bardzo łatwy w obsłudze – można go odpowietrzyć bez użycia narzędzi. Karolina Rybarczyk i Adam Pulwicki zadbali również o formę Zebry, ukrywając wszelkie podłączenia i odpowietrzniki, dzięki czemu nic nie zakłóca wyrazistej graficznie formy. Produkt uhonorowany został w roku 2009 tytułem „Innowacyjny Produkt 2009”.

CONCEPT CHAIR 606 _ to jeden z koncepcyjnych projektów które powstały w 2005 roku z przeznaczeniem dla firmy Paged

ROCK mebloscianka zaprojektowana w 2008 dla firmy Vox

USB HUB POZNAN_jeden z serii elektronicznych gadżetów które powstały dla Miasta Poznań w 2010_papierowy pendrive

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu o projekcie grzejnika Drada mówiła: „Pomyślałam o połączeniu funkcji zasilania grzejnika z jego mocowaniem. W ten sposób z prostego pomysłu powstał nowatorski detal wyróżniający produkt i nadający grzejnikowi dodatkową wartość”. Grzejnik Drada urzeka prostą, zgeometryzowaną formą. Jedyną subtelną ozdobę stanowi szczegół konstrukcyjny – element mocujący grzejnik i jednocześnie zasilający go gorąca wodą.

Źródło i zdjęcia: www.profundo.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas