Designteka

wydarzenia, miejsca

Promujemy ekodizajn

16.02.2011

Już za kilka miesięcy (planowy start to maj) w Toruniu powstanie nowe, unikalna kawiarnia o profilu ekologiczno-kulturalnym – CAFE DRAŻE. Miejsce będzie przepełnione dizajnem, połączone z concept storem oraz studiem graficznym Wytwórnia Projektów (www.wytworniaprojektow.pl), które tego roku wypuściło na rynek ekodizajnerski kalendarz Co Eko Niesie.

Planowane przedsięwzięcie będzie unikalne pod względem oferty i wizerunku. Założeniem jest powołanie nowoczesnego miejsca, łączącego różnorodne doświadczenia i zjawiska (sztuka, design, literatura, kuchnia, kultura), stworzonego nie tylko w celu sprzedaży ekologicznych przysmaków, kawy i herbaty Fair Trade, ale i kreowania twórczego spędzania wolnego czasu w gronie przyjaciół i rodziny. Kawiarnia będzie miejscem projektów artystycznych, inicjatyw ekologicznych oraz działań promujących ideę zrównoważonego rozwoju, ekodizajnu.

W związku z otwarciem kawiarni zostały uruchomione dwie akcje – Poszukiwana/Poszukiwany oraz Rupiecobranie.

Akcja Poszukiwana/Poszukiwany skierowana jest do młodych projektantów zafascynowanych ekodizajnem i twórczym recyklingiem. W związku z otwarciem kawiarni, założyciele chcą nawiązać długofalową współpracę z projektantami tworzącymi w nurcie ekodizajnu, bądź zbliżonym, dla których w projekcie istotny jest nie tylko materiał, ale także idea. Do tej pory udało się już nawiązać współpracę z kilkoma studiami projektowymi/kolektywami projektantów. Ich liczba wzrasta z dnia na dzień. Jeśli chcecie do nich dołączyć bądź po prostu wesprzeć inicjatywę piszcie: info@cafedraze.pl

Rupieciobranie!…czyli zbieramy stare graty. W związku z planowanym otwarciem kawiarni organizowane jest wielkie rupieciobranie, któremu przewodzi hasło 3R (Reduce, Reuse, Recycle). Jeśli masz w piwnicy niepotrzebne:

- stare meble,

- gadżety PRLu,

- stare sprzęty AGD,

- bębny z niedziałających pralek,

- płyty, kasety,

- książki, czasopisma o dizajnie, ekologii,

- archiwalne numery ciekawych gazet, zinów,

- i inne przedmioty mogące stanowić wyposażenie kawiarni o ekologicznym profilu-oddaj je założycielom, a oni stworzą z nich coś zupełnie nowego, a Ty w ten sposób włączysz się w tworzenie fajnej miejscówki w Toruniu! Po więcej informacji piszcie: info@cafedraze.pl

{designteka.pl} objęła patronat nad akcją!

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas