Designteka

wydarzenia

PURE FINLAND CELEBRATION

12.05.2011

PURE FINLAND CELEBRATION | design, grafika, muzyka to niecodzienna okazja do zapoznania się z kwintesencją fińskiej kultury. Zapraszamy na wydarzenie, które w nietypowy sposób łączy najnowszą muzykę elektroniczną, sztuki wizualne oraz design fiński ze wspaniałą zabawą.

Data: 27.05.2011, godz. 20:00

Miejsce: SPOT. Dolna Wilda 87, Poznań

GRAFIKA // ILUSTRACJA

Janine Rewell

DESIGN // EDYTORIAL

premiera 3 numeru PURE MAGAZINE

MUZYKA

Villa Nah live (Keys Of Life, Helsinki, Finlandia)

Jori Hulkkonen dj set (Turbo Recordings, Helsinki, Finlandia)

Wstęp na wszystkie wydarzenia PURE FINLAND CELEBRATION jest bezpłatny i odbywa się w ramach akcji Miasto żyje designem towarzyszącej międzynarodowym targom arenaDESIGN.

Wydarzenie PURE FINLAND CELEBRATION jest rekomendowany przez NORTHERN LIVING FESTIVAL. www.northernlivingfestival.com

Organizator: Fundacja SPOT. | www.spot.poznan.pl

Współpraca: Agencja Element One & PURE Magazine | www.elementone.pl

Automatik & 5 AM Indepedent Artists | www.5amartists.com

GRAFIKA // ILUSTRACJA

Janine Rewell, mieszka i pracuje w Helsinkach, zajmuje się ilustracją oraz grafiką. Studiowała grafikę na University of Art and Design w Helsinkach oraz Rhode Island School of Design (USA). Jej barwne projekty wykorzystywane były z powodzeniem przy różnego rodzaju reklamach, okładkach płyt, plakatach, opakowaniach czy animacjach, publikowane w magazynach.

Janine Rewell za swoje projekty otrzymała wiele nagród, wymieniając choćby brązowego lwa na festiwalu The Cannes Lions International Advertising Festival czy uznanie jej przez Print Magazine jako jednego z 20 młodych, najlepiej zapowiadających się artystów wizualnych w 2010 roku. Doceniana w swoim rodzinnym kraju Finlandii uhonorowana została nagrodą Junior Award 2010, najważniejszym narodowym wyróżnieniem dla młodych twórców w Finlandii.

W swojej karierze wzięła udział w niezliczonej ilości wystaw zbiorowych na świecie, a jej pierwsza solowa wystawa miała miejsce w Barcelonie w 2010 roku. Graficzne linie prostych form połączone z elementami dekoracyjnymi czy intensywne kolory to znaki rozpoznawcze twórczości Rewell. Z wielką swobodą i gracją łączy czyste nieskomplikowane formy stylu skandynawskiego z elementami folkloru słowiańskiego.

www.janinerewell.com

Wystawa projektów Janine Rewell potrwa do 12 czerwca 2011 r.

DESIGN // EDYTORIAL

PURE MAGAZINE to luksusowe, albumowe wydawnictwo ukazuje się dwa razy w roku kreując świat wartości marki Finlandia®Vodka. Magazyn dystrybuowany jest do zamkniętego grona czytelników.

PURE MAGAZINE to magazyn, którego misją jest celebracja świadomego życia, szacunek dla natury, prezentacja designu, architektury, fotografii, ilustracji. Wydawnictwo koncentruje się na fińskim designie, promuje świadomą konsumpcję i życie w harmonii z naturą.

Za koncepcję artystyczną i merytoryczną odpowiada agencja Element One (e1). Dyrektorem kreatywnym projektu jest Wojciech Ponikowski, redaktorem naczelnym magazynu Martyna Bednarska-Ćwiek. Redakcję tworzą: Sebastian Kustra (redaktor naczelny portalu o designie FUTU.PL) oraz Joanna Kornecka. Ze strony Brown Forman Polska projekt koordynuje Katarzyna Obuchowicz, senior brand manager Finlandia®Vodka.

W 2010 PURE Magazine zdobył złotą nagrodę za design i srebrną nagrodę za content w międzynarodowym konkursie Pearl Awards w Nowym Jorku, złoto w konkursie projektowania prasowego „Chimera”, brąz w Polskim Konkurskie Reklamy KTR 2010, a także wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Reklamy Złote Orły 2010.

www.elementone.com

MUZYKA

VILLA NAH - fiński duet synth-popowy, który tworzą Juho Paalosmaa (wokal, teksty, instrumenty klawiszowe) i Tomi Hyyppä (instrumenty klawiszowe, efekty). Muzyka grupy budzi skojarzenia z brzmieniami lat 80-tych, jako swoją główną inspirację członkowie zespołu wymieniają Davida Bowie. Debiutancką płytę Villa Nah zatytułowaną ‘Origin’ współprodukował Jori Hulkkonen, ojciec chrzestny fińskiej elektroniki. Album ukazał się w marcu 2010 roku i dotarł do 7 miejsca listy przebojów. Sami Villa Nah swoją twórczość opisują jako „muzykę o marzeniach i czasie”. Przestrzenne, syntezatorowe pejzaże, przejmujące wokale, smutne disco, oto świat duetu z Helsinek.

www.myspace.com/villanah

JORI HULKKONEN – jeden z najbardziej utalentowanych i twórczych producentów z Finlandii, żywa legenda skandynawskiej elektroniki. Karierę muzyczną zaczął we wczesnych latach 90-tych zafascynowany Detroit techno i muzyką house. Współpracował z takimi tuzami jak Tiga czy John Foxx, słynie z doskonałych remixów (m.in. Jose Gonzaleza, Kida Cudi’ego, Goldfrapp). Ostatnia długogrająca płyta Joriego Hulkkonena, ‘Man From Earth’, ukazała się nakładem Turbo Recordings, labelu założonego przez Tigę. Krążek ten przynosi wyborną mieszankę tech-house’u, downtempo, electro i przestrzennego disco. 8 marca tego roku światło dzienne ujrzała najnowsza EP-ka Hulkkonena zatytułowana ‘S.w.o.t.’ Jori jest współproducentem debiutanckiej płyty Villa Nah.

www.jorihulkkonen.com

http://soundcloud.com/turborecordings/sets/turbo-091-jori-hulkkonen-s-w-o/

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas