Designteka

wydarzenia

Rekrutacja w School of Form

08.06.2012

Twoim marzeniem jest zostać projektantem i zmieniać rzeczywistość? Poznański wydział SWPS startuje z rekrutacją na kierunek wzornictwo School of Form na cztery oferowane specjalizacje: communication design, fashion design, industrial design oraz domestic design. Warto się pospieszyć, bo dokumenty należy składać do 10 lipca 2012 roku.

1000 zł, 600 zł i 300 zł miesięcznego stypendium, staże z wynagrodzeniem 2 400 zł miesięcznie, specjalistyczne pracownie tzw. Smart Room, innowacyjne warsztaty, rozwijające praktyczne umiejętności projektanta (Ideas School, Research School, Technology School), zajęcia z wybitnymi światowej sławy profesorami czy specjalistyczny język angielski – to tylko część atutów, z których skorzystają przyszli studenci School of Form, dzięki dofinansowaniu z UE.

School of Form jest międzynarodową wyższą szkołą projektowania. To nowatorski projekt kierunku studiów z zakresu wzornictwa, którego absolwenci otrzymają tytuł licencjata poznańskiego wydziału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (najlepszej niepublicznej uczelni humanistycznej w Polsce wg rankingu „Perspektywy”, „Rzeczpospolita”2010). Program studiów oparty jest na autorskim programie Lidewij Edelkoort – wg Time’a jedna z 25 najbardziej wpływowych osób w świecie mody i designu, która jest opiekunem merytorycznym SoF.

Stypendia dla wszystkich studentów

Studenci, którzy podejmą kształcenie na kierunku wzornictwo będą mieli możliwość ubiegania się o stypendium motywacyjne w wysokości 1000 zł brutto miesięcznie. Otrzyma je połowa najlepszych studentów. W I semestrze będzie ono przyznawane na podstawie ocen ze świadectwa maturalnego, a w kolejnych za wyniki w nauce z poprzedniego semestru.

Osoby, które nie otrzymają stypendium z UE zostaną wsparte finansowo przez SWPS oraz firmy i przedsiębiorstwa współpracujące ze School of Form. Przez rok nauki otrzymywać będą co miesiąc stypendium w wysokości 600 zł (pierwsze 10 osób, które nie otrzyma stypendium z UE w wysokości 1000 zł) lub 300 zł (dla pozostałych studentów). Na wyższych latach zostaną objęte programem stypendialnym SWPS.

Staże z wynagrodzeniem 2 400 brutto

Wszyscy studenci SoF będą mogli sprawdzić swoje umiejętności praktyczne podczas staży 1,5 i 3 miesięcznych z wynagrodzeniem w wysokości 2 400 zł brutto/mies. Odbywać się będą w małych maks. 3-osobowych grupach w firmach projektowych, studiach designerskich, działach kreatywnych i wdrożeń nowych produktów, agencjach reklamowych oraz firmach odzieżowych. Staże, zakończone realizacją projektów, stanowią świetną okazję do zdobycia konkretnych praktycznych umiejętności, ale i nawiązania współpracy z danym przedsiębiorstwem.

Język angielski dla projektantów

Studenci wzornictwa będą mogli także poszerzyć swoje kompetencje i wziąć udział w bezpłatnych specjalistycznych kursach z języka angielskiego, nakierowanego na język branżowy związany z designem. Doskonalenie umiejętności w tym zakresie jest szczególnie ważne w branży tak nasyconej terminami anglojęzycznymi, nastawionej na innowacje, śledzenie światowych trendów, raportów, najnowszych badań czy znajomość specjalistycznych publikacji lub komunikację z firmami międzynarodowymi.

Innowacyjny program

W nowoczesnej pracowni multimedialnej tzw. SMART ROOM studenci SoF będą odbywać szereg zajęć warsztatowych w ramach kilku bloków tematycznych związanych m.in. z nauką poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, możliwości i ograniczeń płynących z wdrażania oryginalnych pomysłów (Ideas School), badaniem ludzkich potrzeb i zachowań i tworzenie innowacyjnych produktów (Research School) oraz wykorzystaniem nowoczesnych technologii (Technology School). Nabędą dzięki temu specjalistyczne umiejętności praktyczne niezbędne w zawodzie projektanta. Będą także dobrze przygotowani do udziału w wykładach profesorów z zagranicznych uczelni, światowej rangi ekspertów w danych dziedzinach. Zajęcia zakończą się przygotowaniem pod ich okiem kilku projektów.

Niezwykle cenieni wykładowcy

School of Form współpracuje z polskimi i światowymi projektantami, wykładowcami i ekspertami, pracującymi dla najlepszych marek i firm z różnych branż. Zajęcia prowadzą m.in. Oskar Zięta, Agnieszka Jacobson-Cielecka (dyrektor programowy ds. design), Paulina Matusiak, Bartosz Mucha, Paweł Grobelny, Wojciech Dziedzic, Ewa Klekot, Krzysztof Kubasek, Agata Nowotny, dr Dawid Wiener (dyrektor programowy ds. humanistyki).

Dofinansowanie z UE

Ponadto Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w ramach nowego projektu na uatrakcyjnienie programu kształcenia na wzornictwie School of Form – kierunku strategicznego dla gospodarczego rozwoju Polski – pozyskała blisko 3,6 mln. zł! Uczelnia otrzymała najwyższą punktację w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kierunki zamawiane. Dzięki dofinansowaniu w ramach projektu „Zwiększenie liczby absolwentów kierunku wzornictwo na wydziale zamiejscowym w Poznaniu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej poprzez uatrakcyjnienie programu kształcenia” już w październiku naukę rozpocznie kolejne 125 osób.

Więcej na www.sof.edu.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas