Designteka

architektura, wnętrza

Relaks w centrum miasta

06.12.2022

Grano Apart na Wyspie Spichrzów w Gdańsku to wyjątkowy obiekt, łączący funkcje hotelu i budynku z mieszkaniami na wynajem. W projekcie, autorstwa Małgorzaty O’Neill, znalazło się miejsce dla całego szeregu rozwiązań Geberit. To dzięki nim łazienki, mimo niewielkiej powierzchni, mogą zapewnić użytkownikom pełen komfort.

Grano Apart to obiekt specyficzny. Zlokalizowany w atrakcyjnym punkcie nad Mołtawą – blisko od morza i gdańskiej Starówki – oferuje mieszkania na wynajem w ramach działalności hotelowej. Chociaż właścicielami mieszkań są osoby prywatne – procesem obsługi i wynajmu zajmuje się hotel, który oprócz apartamentów oferuje także zwykłe pokoje. Goście apartamentów mogą korzystać z licznych udogodnień hotelowych, takich jak SPA, strefa dla dzieci czy basen. W każdym apartamencie znajduje się aneks kuchenny, co jest dużym udogodnieniem, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Wynajem apartamentu to doskonałe rozwiązanie także w przypadku dłuższego, wielodniowego pobytu.

Styl i komfort od Geberit

Czy łazienka o powierzchni 3,3 m² może być wygodna? To zależy od tego, w jaki sposób zostanie zaprojektowana! Małgorzata O’Neill mówi, że zadanie to było dla niej dużym wyzwaniem, ale dzięki zastosowaniu rozwiązań Geberit – udało się pogodzić ergonomię, wygodę i styl.

Architektka podzieliła przestrzeń łazienki na trzy moduły o wymiarach 80 x 80 cm. Każdy moduł to oddzielna strefa: prysznic, WC i strefa umywalki. Doskonałą odpowiedzią na te specyficzne wymagania okazały się produkty Geberit – szafka, umywalka, stelaż podtynkowy oraz toaleta myjąca Geberit AquaClean Sela, którą Małgorzata wybrała ze względu na jej wielofunkcyjność, a także – ładny design. Jest to urządzenie, którym można sterować za pomocą intuicyjnego pilota, co ma duże znaczenie, gdy niewielka przestrzeń ogranicza ruchy. Przede wszystkim jednak – liczy się tu bogaty zakres oferowanych funkcji, takich jak delikatne mycie z wykorzystaniem technologii WhirlSpray, suszenie, efektywne spłukiwanie TurboFlush czy światło orientacyjne. Wszystko to w ramach jednego urządzenia!

Dzięki zastosowaniu stelaża podtynkowego Geberit – nad WC powstała wygodna półeczka – dodatkowe miejsce, na przykład na kosmetyczkę. To bardzo przydatne rozwiązanie przy tak małej powierzchni łazienki. Ponieważ czarny kolor jest obecnie bardzo modny w łazienkowych aranżacjach – w projekcie znalazło się wiele czarnych elementów, m. in. przycisk spłukujący Geberit Sigma20.

Starannie dobrana kwadratowa umywalka Koło posiada po bokach szerokie powierzchnie odkładcze, które doskonale sprawdzają się jako półeczki na drobne łazienkowe akcesoria. Przecież liczy się każdy centymetr przestrzeni! Utrzymaniu porządku w łazience sprzyja także wygodna szafka podumywalkowa Geberit. Kabina prysznicowa zamiast wanny czy przesuwane drzwi to inne praktyczne rozwiązania, pozwalające jak najefektywniej wykorzystać dostępną ilość miejsca. Tak oto osoby, poszukujące – na kilka dni lub dłużej – komfortowego miejsca w Gdańsku, położonego w pobliżu największych atrakcji miasta, zyskały nową atrakcyjną możliwość wyboru.

Geberit know-how:

Architekt: Małgorzata O’Neill

Otwarcie: 2020

Więcej informacji na www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas