Designteka

wydarzenia, miejsca

Rusza Custore

01.02.2013

Rusza Custore, pierwszy wirtualny koncept sklep w realu!Custore, pierwszy wirtualny koncept sklep umiejscowiony w realnej przestrzeni, rozpoczyna testową działalność 1 lutego na terenie warszawskiej galerii handlowej Złote Tarasy. Partnerem przedsięwzięcia jest firma Paged Meble, której krzesła i fotele z kolekcji Design Collection są prezentowane na ekranach dotykowych w formie interaktywnej aplikacji, zdjęć i filmów. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu, goście odwiedzający Custore mogą oglądać produkty z dowolnej perspektywy, zmieniać rodzaj i kolor materiału obiciowego oraz wybarwienie drewna, by stworzyć swój własny niepowtarzalny mebel, a później kupić go na miejscu lub w salonie Paged Meble na ul. Powsińskiej 16 w Warszawie.

Pomysłodawcom koncept sklepu Custore (od ang. „customize” dostosowywać do potrzeb/wykonać na zamówienie i „store” sklep) zależało na stworzeniu miejsca, będącego połączeniem sklepu i galerii sztuki użytkowej. Materiały tekstowe, fotograficzne i wideo związane z produktami pokazują sposób ich wytwarzania, ich historię oraz idee, które stały za poszczególnymi projektami. Innowacyjny sposób prezentacji asortymentu na ekranach dotykowych zachęca do kreatywności i daje klientom możliwość współtworzenia mebli. Przestrzeń koncept sklepu wydzielono na terenie jednej z warszawskich galerii handlowych przy pomocy drewnianej ażurowej konstrukcji autorstwa Anny Dobek i Mateusza Wójcickiego, będącej przykładem nowatorskiej architektury parametrycznej. Twórcy przedsięwzięcia jako pierwszą zaprosili do współpracy firmę Paged Meble z jej projektami pochodzącymi z Design Collection, która reaktywuje ikony designu autorstwa polskich i zagranicznych projektantów, bazujące na tradycyjnej technologii ręcznego gięcia drewna.

- Design Collection to nowe spojrzenie na tradycyjną technologię gięcia drewna. Kolekcja obejmuje zarówno nowoczesne wzory, jak i te nawiązujące do lat 50., 60. i 70. XX wieku. Różnorodna forma i kolorystyka projektów inspirują użytkownika do tworzenia nowych kombinacji – mówi Julitta Maciejewska-Walczak, Dyrektor Marketingu Paged Meble.

W przyszłości asortyment koncept sklepu ma być rozszerzony o inne produkty i marki polskie i zagraniczne, za każdym razem bardzo starannie dobierane.

- Zależało nam na tym, aby ludzie dostrzegli na powrót „duszę”, która jest w przedmiotach. Ale dostrzec można ją tylko w tych przedmiotach, które ją faktycznie posiadają. Chcemy pokazywać ludzką myśl, wysiłek i wiedzę, które skumulowane są w każdej z tych rzeczy. Dopiero one pozwalają na docenienie wartości jakiegoś przedmiotu. Paradoksalnie to właśnie technologie cyfrowe pozwalają na przekazanie tego w najpełniejszy sposób. „Z powrotem do rzeczy” to hasło, które przyświecało nam, kiedy opracowywaliśmy projekt Custore – mówi przedstawiciel firmy Circus Digitalis, pomysłodawcy i realizatora przedsięwzięcia.

- W zasadzie, to wrzuciliśmy do kapelusza nasze ulubione słowa i losowaliśmy. Padło na sklep, ekran dotykowy, krzesło i rzeczywistość. Później wystarczyło wszystko ze sobą połączyć – dodaje Pomysłodawca, inny członek grupy Circus Digitalis.

Więcej informacji na stronach: www.custore.pl, www.facebook.com/custorepl, www.designcollection.pl, www.pagedmeble.pl

 

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas