Designteka

wydarzenia

RZUT Poziomy

16.05.2012

Już dzisiaj kolejne spotkanie z cyklu RZUT Poziomy.

16 maja w Centrum Architektury i Wzornictwa w Łodzi, w ramach czwartego z cyklu wykładu zatytułowanego Architektura- mój ukochany wróg będziemy gościć Aleksandrę Wasilkowską.

Architektka w ramach swej pracy projektowej i badawczej zwraca szczególną uwagę na problemy związane ze strukturą miasta jako efemerycznemu i poddawanemu nieustannej przemianie organizmowi. Metodologia, którą operuje wykorzystuje narzędzia z pogranicza architektury, urbanistyki, sztuki i socjologii. Charakterystyczne analityczne i krytyczne podejście do praktyki projektowej pozwala na pełniejszą analizę złożoności przestrzeni miejskiej.

W drugiej części spotkania dyskusję z zaproszonym gościem poprowadzi Igor Gałązkiewicz.

Ideą RZUTU Poziomego jest omówienie i analiza konkretnych zagadnień z dziedziny wzornictwa, architektury i brandingu poprzez pryzmat doświadczenia zaproszonego gościa. Formuła cyklicznych, otwartych spotkań pozwoli łódzkiej publiczności na częstszy kontakt z dziedzinami projektowymi. Ze względu na profil działalności CAiW nie zabraknie także kwestii poświęconych zastosowaniu dziedzin projektowych w procesie wzmacniania i budowania tożsamości marki.

Spotkania w ramach cyklu RZUT Poziomy będą prowadzone naprzemiennie w CAiW oraz klubokawiarni Owoce i Warzywa.

Aleksandra Wasilkowska jest absolwentką Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej, Ecole d’Architecture de Bretagne. Od 2007 roku prowadzi własną pracownie w Warszawie. Równolegle prowadzi też szereg wykładów w polskich i zagranicznych instytucjach oraz badań nad zachowaniami struktury miasta i metodami pozyskiwania wiedzy na jej temat. Jest autorką wielu instalacji w przestrzeni publicznej m.in. Time Machine na Dworcu Centralnym, Czarnej Wyspy w ramach spektaklu Życie Seksualne Dzikich, a także wspólnie z Agnieszką Kurant Emergency Exit w Polskim Pawilonie na Biennale Architektury w Wenecji w 2010 roku. Oprócz architektury Aleksandra zajmuje się przede wszystkim projektowaniem wnętrz, instalacji oraz aranżacji wystaw, głównie w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie i Bunkrze Sztuki w Krakowie.

O identyfikację projektu RZUT Poziomy dba studio graficzne Ortografika.

RZUT Poziomy/04 – Aleksandra Wasilkowska – Architektura- mój ukochany wróg, 16.05.2012, godz. 18.30, Centrum Architektury i Wzornictwa w Łodzi. ul. Targowa 65, Łódź/

Po garść świeżych informacji o projekcie zapraszamy na stronę www.facebook.com/RZUTpoziomy

Więcej na:

www.designcentre.pl

www.owoceiwarzywa.com

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas