Designteka

wydarzenia

RZUT Poziomy/03/

23.04.2012

RZUT Poziomy/03/- Ortografika, Polkadot, Red Mellon Studio, Grafixpol – Na oko. Rozmowy o projektowaniu graficznym.

Centrum Architektury i Wzornictwa w Łodzi oraz klubokawiarnia Owoce i Warzywa zapraszają na rzeczową i wartką dyskusję o projektowaniu. Spotkanie jest częścią cyklu o nazwie RZUT Poziomy, w ramach którego rozważane są zależności między architekturą, designem a strategią budowania marki. Trzeci wykład pod hasłem Na oko. Rozmowy o projektowaniu graficznym poświęcony będzie grafice użytkowej ze szczególnym uwzględnieniem łódzkiego rynku projektowego. Do udziału w rozmowie o specyfice branży zaprosiliśmy lokalne pracownie: Ortografika, Polkadot, Red Mellon Studio oraz Grafixpol. Przegląd realizacji twórców będzie okazją do określenia kierunku w jakim zmierza sektor projektowy oraz konfrontacji z możliwościami jakie daje projektantom Łódź. Ze względu na profil działalności CAiW nie zabraknie także kwestii poświęconych zastosowaniu dziedzin projektowych w procesie wzmacniania i budowania tożsamości marki. W tym kontekście zamierzamy poświęcić więcej miejsca potencjałowi grafiki użytkowej jako efektywnego narzędzia w procesie kreowania marki miejsca oraz identyfikacji wizualnej Łodzi.

Ideą RZUTU Poziomego jest omówienie i analiza konkretnych zagadnień z dziedziny wzornictwa, architektury i brandingu poprzez pryzmat doświadczeń zaproszonych gości. Formuła cyklicznych, otwartych spotkań pozwoli łódzkiej publiczności na częstszy kontakt z dziedzinami projektowymi. Dyskusję z zaproszonymi gośćmi poprowadzi Igor Gałązkiewicz.

Wszystkie zaproszone do udziału RZUCIE Poziomym biura łączy wszechstronność w podejściu do projektów – od identyfikacji wizualnej, webdesign’u aż po szeroko rozumianą grafikę użytkową. Jednocześnie każde z nich wypracowało własną formę rozpoznawalności. Studio graficzne Ortografika w składzie: Marcin Dąbrowski, Bartosz Urbańczyk, Joanna Namyślak i Magdalena Lauk z charakterystyczną dla siebie swobodą tworzy projekty zarówno dla marek korporacyjnych m.in. Wedlel, Cyfra+, jak i dla lokalnych reprezentantów kultury m.in. Regionalny Kongres Kultury, Fotofestiwal, Owoce i Warzywa. Red Melon Studio to doświadczony zespół młodych ludzi: Katarzyny Ambroziak-Jabłońską, Rafała Goca i Maćka Pospiecha, którzy na swoim koncie mają realizacje m.in. dla Akademii Muzycznej, Filharmonii Łódzkiej, firmy ZING, Urzędu Marszałkowskiego czy Ambasady Polskiej w Norwegii. Natomiast duet Aleksandra Woźniak i Hanna Niemierowicz z POLKADOT świetnie czuje się we współpracy z instytucjami kultury m.in. z Teatrem im. Stefana Jaracza, Muzeum Sztuki czy CSW Zamek Ujazdowski. Podobnie jak designerski tandem Grafixpol, który tworzą Kasia Worpus-Wrońska i Jan Worpus-Budziejewski może poszczycić się wieloma realizacjami z tego zakresu. Jednocześnie każda z pracowni zachowuje elastyczny balans pomiędzy zamówieniami komercyjnymi.

www.grafixpol.com, www.ortografika.eu, www.redmelonstudio.pl, www.polkadot.com.pl

Spotkania w ramach cyklu RZUT Poziomy będą prowadzone naprzemiennie w CAiW oraz klubokawiarni Owoce i Warzywa.

O identyfikację projektu zadba Marcin Dąbrowski ze studia Ortografika.

/RZUT Poziomy/03/ Na oko. Rozmowy o projektowaniu graficznym – Ortografika, Polkadot, Red Mellon Studio, Grafixpol/, 26.04.2012, godz. 18.30, klubokawiarnia Owoce i Warzywa, ul. Traugutta 9, Łódź/

Więcej na:

www.facebook.com/RZUTpoziomy

www.designcentre.pl

www.owoceiwarzywa.com

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas