Designteka

wydarzenia

RZUT Poziomy/07

06.11.2012

Centrum Architektury i Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi oraz klubokawiarnia Owoce i Warzywa zapraszają na RZUT Poziomy – cykl spotkań o projektowaniu. Spotkanie jest częścią projektu o nazwie RZUT Poziomy.

14 listopada 2012 w auli Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w ramach siódmego wykładu cyklu zatytułowanego „Architektura – punkt zwrotny w świadomości” będziemy gościć przedstawicieli warszawskiej fundacji Centrum Architektury: Agnieszkę Rasmus – Zgorzelską i Grzegorza Piątka.

Tym razem rozmowa poświęcona będzie dokonującej się zmianie w postrzeganiu rodzimej architektury. Oswajanie najbliższej przestrzeni rozbudza ciekawość, dzięki czemu zatraca się anonimowość miejsca. Jesteśmy świadkami budowania nowej tożsamości. O wzroście zainteresowania architekturą

i urbanistyką, a także odkrywaniu na nowo wartości, jakie za nimi stoją opowiedzą członkowie fundacji na przykładach swoich działań i spostrzeżeń. W drugiej części spotkania dyskusję z zaproszonymi gośćmi poprowadzi dyrektor Centrum Architektury i Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, Igor Gałązkiewicz.

Ideą RZUTU Poziomego jest omówienie i analiza konkretnych zagadnień z dziedziny wzornictwa, architektury i brandingu poprzez pryzmat doświadczenia zaproszonego gościa. Formuła cyklicznych, otwartych spotkań pozwoli łódzkiej publiczności na częstszy kontakt z dziedzinami projektowymi. Ze względu na profil działalności CAiW nie zabraknie także kwestii poświęconych zastosowaniu dziedzin projektowych w procesie wzmacniania i budowania tożsamości marki. Spotkania w ramach cyklu RZUT Poziomy prowadzone są w Centrum Architektury i Wzornictwa w Łodzi oraz klubokawiarni Owoce i Warzywa.

Fundacja Centrum Architektury

Fundacja Centrum Architektury to warszawska inicjatywa, której celem jest rozwijanie i upowszechnianie wiedzy o architekturze. Centrum do życia powołali Grzegorz Piątek, Agnieszka Rasmus-Zgorzelska, Aleksandra Stępnikowska oraz Jarosław Trybuś. Od czerwca 2011 r. w ramach swojej działalności zespół zorganizował m.in. wystawę „Przekierowanie. O zmianie w architekturze” w ramach Łódź Design Festival, instalację Aleksandry Wasilkowskiej Time Machine eksponowaną w holu warszawskiego Dworca Centralnego, a także program artystyczno-edukacyjny Le CorbusYear z okazji 125. urodzin architekta. Fundacja ma na koncie również wydanie książki „SAS. Ilustrowany atlas architektury Saskiej Kępy”-  oraz „W stronę architektury Le Corbusiera”

RZUT Poziomy/07 – fundacja Centrum Architektury/Architektura – punkt zwrotny w świadomości/14 listopada 2012 r., godz. 17.00, aula Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, ul. Targowa 65

Więcej informacji na:

facebook.com/RZUTpoziomy

designcentre.pl

owoceiwarzywa.com

 

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas