Designteka

wydarzenia

Scenografia arena DESIGN

12.02.2012

Scenografia tegorocznej edycji organizowanego przez Międzynarodowe Targi Poznańskie wydarzenia arena DESIGN ma zostać zbudowana z surowców wtórnych. W budowę elementów scenografii z butelek PET angażują się także facebookowi fani arena DESIGN.

Tematem przewodnim arena DESIGN 2012 jest wzornictwo zrównoważone. Odzwierciedleniem tej tematyki będą nie tylko poświęcone ideom zrównoważonego rozwoju wykłady, warsztaty i wystawy, ale także scenografia.

Zaprojektowana przez Magdalenę Gyurkovich scenografia arena DESIGN będzie wykorzystywała surowce wtórne. W scenografii zostaną użyte m.in. banery z materiału frontlite, które uprzednio wisiały na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich jako reklamy stoisk wystawców. Ponowne zastosowanie znajdą również plastikowe butelki po wodzie mineralnej. O wsparcie w pozyskaniu budulca organizatorzy poprosili fanów arena DESIGN na Facebooku.

Koncepcja ekologicznej scenografii od początku wzbudziła zainteresowanie społeczności internetowej.

- Postanowiliśmy poprosić fanów o pomoc w tej realizacji. – mówi Marta Siek z Międzynarodowych Targów Poznańskich, koordynująca projekt na Facebooku. – Każdy, kto przyniesie do nas plastikowe butelki, stanie się współtwórcą wyjątkowego wzorniczego wydarzenia, a podarowane nam śmieci zostaną poddane upcyklingowi, czyli nabiorą nowej, unikatowej wartości.

Każde 10 butelek zostanie wymienionych w budynku Centrum Targowego (ul. Głogowska 10, Poznań) na bezpłatną wejściówkę na wydarzenie arena DESIGN. Zbiórka potrwa do 17 lutego. Aby butelki mogły zostać wykorzystane w scenografii, powinny być niepogniecione, zakręcone i pozbawione etykiet.

Więcej informacji o wydarzeniu arena DESIGN: www.arenadesign.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas