Designteka

wnętrza

Siedzisko TULLI nagrodzone!

05.04.2016

Oskary designu rozdane!

Firma NOTI już po raz 3 otrzymała prestiżową nagrodę Red Dot Award. Zaprojektowane przez Tomka Rygalika siedzisko TULLI zostało uhonorowane w kategorii Product Design/Living Room and Bedrooms/Seatings. Wyboru dokonało 41 niezależnych ekspertów z całego świata. Na początku marca TULLI wyróżniono również TOP DESIGN w kategorii biuro podczas arena Design 2016.

To znakomity czas dla marki NOTI. Siedzisko TULLI otrzymało kolejną po TOP DESIGN nagrodę – Red Dot Award 2016. Przyznawane w niemieckim Essen gratyfikacje nazywane są „Oskarami designu”, od lat stanowią gwarancję najwyższej jakości produktów i najlepszego wzornictwa. Tegoroczne wyróżnienia są efektem oceny eksperckiej komisji, w skład której wchodziło 41 niezależnych specjalistów z całego świata: freelancerów, profesorów i związanych z designem dziennikarzy. Pod uwagę wzięto następujące cechy produktów: innowacyjność, wysoką jakość, funkcjonalność i ekologiczne podejście do procesu produkcyjnego. Oficjalna gala rozdania nagród odbędzie się 4 lipca w Essen – wszystkie nagrodzone meble zostaną zaprezentowane na wystawie „Design on Stage”, której elementy po czterech tygodniach tradycyjnie staną się częścią stałej ekspozycji Red Dot Design Museum Essen.

Innowacyjność TULLI

W tym roku w kategorii Product Design uczestnicy z 57 krajów zgłosili do konkursu 5,2000 projektów. Wśród nich znalazł się fotel TULLI zaprojektowany przez Tomka Rygalika – nowoczesny mebel przeznaczony jest zarówno do użytku zewnętrznego jak i wnętrz. Dzięki zastosowanym technologiom powstało systemowe rozwiązanie dające szerokie możliwości.

Forma TULLI jest jednocześnie efektowna, a zarazem nieskomplikowana. Jej charakterystycznym elementem są subtelnie rozchylone podłokietniki. To próba zachowania ciągłości polskiej myśli projektowej w meblarstwie dyskretnie odnosząc się do fotela Tulipan projektu Teresy Kruszewskiej z 1973 roku.

Innowacyjność fotela i istota systemu TULLI polega na precyzyjnie wymodelowanej ergonomicznej formie powstałej w technologii rotomouldingu wykorzystanej na dwa sposoby. Jako kompletne siedzisko z przeznaczeniem na zewnątrz, w wersji tapicerowanej idealnej do przestrzeni mieszkalnej i publicznej. Podział formy na dwa moduły pozwala na wykorzystanie dodatkowych, uzasadnionych względami użytkowymi kombinacji – TULLI alternatywnych stalowych podstaw oraz drewnianych nóżek.

O Red Dot Award

To trzeci Red Dot dla firmy Noti, wcześniej zostały nagrodzone: fotel CLAPP, proj. Piotr Kuchciński Red Dot Product Design Award 2014 oraz krzesło COMMA, proj. Renata Kalarus wyróżnienie RED DOT w 2009 roku. Red Dot Design Award to nagroda uważana za najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie wzornictwa. Przyznawana jest co roku przez Design Zentrum Nordhein Westfalen w Essen. Nagrodzone projekty prezentowane są w Red Dot Design Museum, w budynku dawnej kopalni Zollverein w Essen, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: Product Design, Design Concept, Communication Design.

Po pierwsze DESIGN

Firma Noti w roku 2015 świętowała 10-lecie istnienia. To marka mebli wypoczynkowych produkowanych w Polsce, która od początku swojego istnienia konsekwentnie kieruje się mottem „Po pierwsze DESIGN”. Design to dla firmy przemyślany proces projektowania, w którym łączy dążenie do najwyższej jakości produktów z talentem najlepszych polskich projektantów, jak na przykład: Piotr Kuchciński, Tomek Rygalik, Tomasz Augustyniak, Renata Kalarus czy Mikołaj Wierszyłłowski. Jednym z celów Noti jest poszukiwanie nowych idei, talentów i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Firma wielki nacisk kładzie na rozwój polskiego wzornictwa – współpracuje z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu, a najlepsze projekty studentów wdrażane są do produkcji.

Noti to funkcjonalne, trwałe meble o prostej, eleganckiej formie, które inspirują do kreowania nowoczesnych przestrzeni mieszkalnych, biurowych i hotelowych. Wielofunkcyjne systemy mebli oraz szeroka oferta wysokiej jakości tkanin obiciowych (Alcantara, wełny, skóry, kolekcja tkanin Kvadrat) pozwala klientom samodzielnie projektować zindywidualizowaną przestrzeń dopasowaną do ich potrzeb, gustu i stylu życia.

Projekty Noti można oglądać na licznych europejskich targach Arena Design, Łódź Design Festival, Gdynia Design Days oraz zagranicznych: Salone Internazionale del Mobile, London Design Week, International Design Festival w Berlinie.

Więcej na www.noti.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas