Designteka

wydarzenia

Silos Falami Fest

10.12.2010

Już jutro Silos Falami Fest, czyli śląskie targi sztuki i dizajnu.

Targi sztuki i dizajnu, będą otwarte dla odwiedzających (wstęp wolny!) w sobotę i niedzielę (11 i 12 grudnia 2010 r.) od godz. 10 do 19-tej.

W samym środku miasta, w samym środku zimowej zawieruchy, w samym środku przedświątecznej gorączki…

Silos Falami Fest, pierwsze na Śląsku targi sztuki i dizajnu, to wymarzona okazja do zakupów oryginalnych prezentów gwiazdkowych. I znakomita sposobność dla artystów, by pokazali się szerokiej publiczności i sprzedali swoje prace tysiącom ludzi.

Rondo Sztuki to galeria i kawiarnia położona w samym centrum Katowic, na Rondzie Gen. Ziętka. Codziennie obok tego budynku przechodzą tysiące osób. W weekend 11 i 12 grudnia zapraszamy ich wszystkich do środka.

Kiermasz jest adresowany dla wszystkich miłośników piękna, łowców unikatów, poszukiwaczy rzeczy oryginalnych i wszystkich tych, którzy nietuzinkowym gadżetem chcą sprawić przyjemność swoim bliskim.

Rondo Sztuki – na co dzień przystanek tramwajowy, w ten grudniowy weekend zamieni się w przystanek w przedświątecznej gonitwie. Grzane wino i piernik uprzyjemnią zakupy. Takie gwiazdkowe prezenty będzie można kupić tylko tu!

Silos Falami Fest to także zaproszenie dla artystów, projektantów, handmakerów i miłośników twórczego recyclingu, którzy nie tylko będą mogli wystawić się w prestiżowym miejscu, ale także sprzedać swoje dzieła.

Efektem pierwszej edycji Silosa będzie konkurs „śląskie raz!”, który pomoże w wykreowaniu gadżetu promującego Śląsk.

Zarówno festiwal SilosFalamiFest jak i strona www.silossztuki.pl są platformą prezentacji sylwetek artystów i ich dzieł, spotkania różnych środowisk twórczych oraz akcji społecznej „(Z)ręczna robota. To się ceni”, która ma stać się znakiem jakości przyznawanym za szczególne walory artystyczne i warsztatowe.

Koordynatorem tej części projektu jest Marta Joanna Strzoda, kulturoznawca, grafik i fotograf.

Falami Fest to koncert podsumowujący pierwszy rok działalności śląskiego wydawnictwa muzyczno-literackiego Falami. Założycielem Falami jest Marcin Babko: muzyk i autor tekstów (Muariolanza), dziennikarz muzyczny (m.in. Gazeta Wyborcza), pisarz i tłumacz. Na Falami Fest odbędą się prapremiery: czwartej płyty ambient-jazzowej Muariolanzy, „Muafrika” (w radiu i internecie można już słuchać singla „Przerwany lot”) oraz debiutanckiego albumu katowickiej grupy St. James Hotel.

Koncert w katowickim kinoteatrze Rialto w sobotę 11 grudnia o godz. 20

Bilety 10 zł (przedsprzedaż w kinoteatrze Rialto od 20 listopada) i 15 zł (w dniu koncertu).

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas